Ondřej Horecký

1. 12. 2023

Ufolog a novinář Jaime Maussan, který v mexickém Kongresu vystavuje od září dva exempláře údajných mimozemšťanů, nechal provést DNA test těchto postav. Chce dokázat, že jde opravdu o nelidský život.

Postavy nalezené v Peru označuje novinář za mimozemskou civilizaci, zatímco řada vědců jeho tvrzení odmítá jako podvod. Maussan již v roce 2015 tvrdil, že našel tělo patřící mimozemšťanovi, aby se následně ukázalo, že jde o pozůstatky mrtvého dítěte.

Ve snaze dokázat pravost pozůstatků Maussan nedávno přivedl tým výzkumníků, aby na nich provedl analýzu DNA. Ta ukázala, že genetická výbava exemplářů ze 30 % „nepochází z žádného známého druhu“. Zbylých 70 % zatím nebylo zveřejněno, píše britský deník Daily Mail.

Vědci také před kongresmany potvrdili autentičnost pozůstatků a uvedli, že nejsou lidské. Odmítli však potvrdit, že by šlo o mimozemšťany. Uvedli, že mumie mají jednoduchou kostru a chybí jim plíce.

Radiolog Daniel Mendoza během svého vystoupení na druhém mexickém veřejném slyšení o neidentifikovaných anomálních jevech v mexickém Kongresu v Mexico City, 7. listopadu 2023. (Luis Barron / Eyepix Group)

„Máme jasný příklad nehumánních exemplářů, které nemají vztah k žádnému známému druhu na naší planetě. Veřejnost má právo vědět o nelidské technologii a bytostech. Tato realita lidstvo spíše spojuje, než aby nás rozdělovala. Nejsme sami v tomto obrovském vesmíru. Měli bychom tuto pravdu přijmout,“ vyslovil se Maussan.

Při uvedení výstavy exemplářů v mexickém Kongresu ufolog prohlásil, že jde o první případ, kdy byl mimozemský život prezentován tímto způsobem.

Podle něj mají mumie se třemi prsty na rukách pevné kosti, jsou bezzubé a obsahují implantáty vyrobené z měkkého, stříbřitě bílého kovu kadmia a modrobílého kovu osmia – vzácných prvků na Zemi.

„Tyto exempláře nejsou součástí naší pozemské evoluce. Toto nejsou bytosti, které byly nalezeny po troskách UFO. Byly nalezeny v dolech na rozsivku [druh řasy] a později zkameněly,“ uvedl Maussan při listopadovém slyšení před Kongresem, kam si jako svědky přivedl i tým lékařů, kteří zpracovávali analýzu exemplářů.

Detail ruky se třemi prsty u vystaveného exempláře „nelidského“ původu při tiskové konferenci v Mexico City, 13. září 2023. Tisková konference se konala den po prvním veřejném slyšení v Kongresu na toto téma s odborníky na UFO. Těla nalezená v Peru v roce 2017 nemají žádný vztah k lidským bytostem, uvedli odborníci. (Daniel Cardenas / Anadolu Agency)

Při slyšení se soustředil na to, aby za pomoci posudků lékařských expertů dokázal, že těla nejsou falešná. Experti přinesli dopis podepsaný 11 vědci z Národní univerzity San Luis Gonzaga v Ica, Peru, kde potvrzují autenticitu mumií.

Antropolog Roger Zuniga z Národní univerzity San Luis Gonzaga v Ica Peru v úterý řekl: „Při fyzickém a biologickém utváření těchto bytostí nedošlo absolutně k žádnému lidskému zásahu.“

Mexický novinář a ufolog Jaime Maussan pozoruje vystavené mumie postav nalezených v Peru před tiskovou konferencí v Mexico City, 13. září 2023. (Daniel Cardenas / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM)

Vystoupil také argentinský chirurg Celestino Adolfo Piotto, který prohlásil, že přezkoumal výsledky testů provedených na tělech a šokoval přítomné, když tvrdil, že mumie „jsou vyvinutou verzí dnešních lidských bytostí a nazval je ‚našimi potomky‘“.

Mexický politik Sergio Gutierrez Luna dodal, že „všechny myšlenky a všechny návrhy jsou vždy vítány k diskusi. Je třeba je vyslechnout a pak s nimi souhlasit, nebo nesouhlasit“. Kongresman Sergio Gutiérrez z vládnoucí strany prezidenta Andrése Manuela Lópeze Obradora vyzval k reformě mexického zákona, aby bylo možné zveřejňovat veškeré informace o UFO, informoval deník Jerusalem Post.

Daily Mail již dříve napsal, že podle amatérského ufologa Willa Galisona, který měl možnost si exempláře v roce 2017 osahat, když byl v Peru, nejde o mimozemšťany, ale o figuríny staré 1 000 let vyrobené z ostatků zvířat, která již vymřela.

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.