Déšť a tání sněhu zvyšují hladiny mnoha řek a potoků v Česku. Počet míst, kde toky dosáhly povodňového stupně, stoupl odpoledne na 88 z ranních zhruba 60. Nejvyšší, třetí stupeň platil ve 14:00 na šesti místech. Ráno jich byl poloviční počet. Vyplývá to z údajů na povodňovém webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Třetí povodňový stupeň, při kterém už jsou ohroženy životy a majetek v záplavovém území, platí od rána na Ohři v Karlových Varech, na Černovickém potoce v Tučapech na Táborsku a na Moravské Dyji v Janově na Jindřichohradecku. Odpoledne se k nim přidala Mandava ve Varnsdorfu, Nežárka v Rodvínově na Jindřichohradecku a říčka Žirovnice ve stejnojmenné obci na Pelhřimovsku.
Největší problémy se stoupající vodou jsou na jihu a západě Čech. V Jihočeském kraji jsou kromě tří míst s dosaženým třetím stupněm dvě další, na kterých platil druhý stupeň povodňové aktivity, a devět s prvním stupněm.
V Karlovarském kraji dosahovala prvního stupně Ohře u Karlových Varů. Na druhý stupeň se dostala Ohře u vodní nádrže Skalka na Chebsku, Svatava u Kraslic, Teplá na nádrži Březová na Karlovarsku a Bystřice v Ostrově.
V Ústeckém kraji platil nejvyšší povodňový stupeň na Mandavě ve Varndorfu a prostřední stupeň na Bílině v Trmicích na Ústecku a Labi v Děčíně. Na dalších šesti místech v kraji dosáhly toky prvního stupně.
V dalších krajích byl kolem 14:00 druhý stupeň na Mži ve Stříbře, Radbuze ve Staňkově na Domažlicku, Řasnici u Frýdlantu na Liberecku, Chotýšance ve Slověnicích na Benešovsku, Botiči v pražských Petrovicích a říčce Žejbro v Rosicích na Chrudimsku.
Až do odvolání platí téměř pro celé Česko varování ČHMÚ před vzestupem hladin řek a potoků. Výjimkou je pouze jižní část Jihočeského kraje.