Tom Ozimek

18. 1. 2024

Mark Epstein, mladší bratr Jeffreyho Epsteina, tvrdí, že neexistuje žádný důkaz o existenci erotických nahrávek, jak někteří tvrdí, včetně údajného bývalého izraelského špiona. Ten obvinil Epsteina z tajného natáčení celebrit při pohlavním styku s nezletilými dívkami za účelem vydírání a manipulace.  

„Je to jen názor – nikdy jsem nevěřil, že existují,“ sdělil deníku New York Post Mark Epstein. 

„Jeffrey tehdy na Panenských ostrovech skupoval ostrovy. Měl vlastní soukromé letadlo. Myslíte si, že měl potřebu vydělávat si peníze vydíráním?“ pokračoval. Rovněž označil jako „přitažené za vlasy“ fámy o tom, jak jeho bratr tajně natáčel významné osobnosti při sexuálním aktu s nezletilými dívkami a nahrávky zneužíval k jejich vydírání. 

Nejnovější odtajněné dokumenty odhalily jména Epsteinových společníků a znovu vyvolaly zvýšený zájem veřejnosti o to, zda tyto nahrávky existují, a pokud ano, kde se nacházejí. 

Kompromitující tvrzení

Informaci o existenci nahrávek údajně potvrdila jeho bývalá přítelkyně a spoluobviněná Ghislaine Maxwellová při setkání s bývalým producentem americké stanice CBS Irou Rosenem v roce 2016. 

Údajná interakce mezi Rosenem a Maxwellovou, jež si odpykává dvacetiletý trest za pomáhání Epsteinovi při obchodování s dívkami a jejich zneužívání, popisuje Rosen ve své knize Ticking Clock: Behind the Scenes at 60 Minutes

Přestože by mohla Maxwellová dobře vědět o údajných nahrávkách vzhledem ke své roli Epsteinovy partnerky, není zdaleka jediná, kdo o nich ví. 

Audrey Strauss, výkonná státní zástupkyně pro jižní obvod New Yorku, oznamuje obvinění proti Ghislaine Maxwellové během tiskové konference v New Yorku 2. července 2020. (Johannes Eisele/AFP via Getty Images) 

Ben-Menashe, izraelský podnikatel íránského původu, sám o sobě tvrdí, že v 80. letech pracoval pro Mossad. Ve své knize a dále v několika rozhovorech uvedl, že Jeffrey Epstein tajně nahrával lidi, kteří v jeho četných nemovitostech provozovali sexuální praktiky s nezletilými dívkami. To vše za účelem dostat do pasti vlivné osobnosti a politiky. Izrael popřel jakékoli vazby mezi Ben-Menashem a svými zpravodajskými službami. 

V knize Epstein: Dead Men Tell No Tales Ben-Menashe tvrdí, že vydírání, které Epstein a Maxwellová vedli, bylo jen špinavější verzí tzv. medové pasti (investigativní praxe zahrnující sexuální či romantické vztahy), protože byly zneužívány nezletilé dívky, čímž se stala akce nejen hanebnou, ale i trestnou. 

„Podívejte se, […] není zločin. Může to být trapné, ale není to zločin,“ cituje kniha Ben-Menashe. „Ale […] se čtrnáctiletou dívkou je zločin. A on si fotil politiky, jak […] čtrnáctileté dívky.“ 

Jeffrey Epstein údajně vydíral Billa Gatese kvůli aféře. (Live with Josh)

Další tvrdí, že nahrávky existují, včetně Epsteinovy údajné oběti Sarah Ransomeové. Ve své výpovědi v roce 2022 uvedla, že osobně viděla nahrávku, kterou Epstein natočil se svými bohatými kamarády při styku s jednou z obětí za účelem vydírání. 

Sarah Ransome, údajná oběť Jeffreyho Epsteina a Ghislaine Maxwellové, vpravo, spolu s Elizabeth Steinovou, vlevo, před federálním soudem, úterý 28. června 2022, New York. (AP Photo/John Minchillo)

Další údajná Epsteinova oběť, Chauntae Daviesová, v dokumentárním seriálu Jeffrey Epstein: Nechutně bohatý prohlásila, že Epstein měl „spoustu informací o lidech a spoustu vyděračských videí“. 

Domnělá existence záznamů podpořila spekulaci, že Epstein nespáchal sebevraždu ve vazbě před soudním procesem, jak se oficiálně tvrdí, ale že byl zavražděn. 

Mark Epstein sice řekl deníku The Post, že nevěří v existenci nahrávek, ale sám je přesvědčen, že smrt jeho bratra nebyla sebevraždou. 

„Nejsem tu, abych ho hájil. To, co provedl, bylo špatné. Ale to se mě netýká. Mojí starostí je, že můj bratr byl zavražděn,“ sdělil pro The Post

Sebevražda, nebo vražda?

Jeffrey Epstein, který čekal na soud za několikanásobné obvinění z obchodování se sexem, byl v srpnu 2019 nalezen mrtvý ve své cele v newyorském metropolitním nápravném centru. 

Hlavní soudní lékařka dr. Barbara Sampsonová rozhodla, že příčinou Epsteinovy smrti bylo oběšení

Zanedlouho poté, co Sampsonová označila Epsteinovu smrt za sebevraždu, si Mark Epstein najal soudního patologa dr. Michaela Badena, jenž byl přítomen u Epsteinovy pitvy, aby prověřil důkazy. 

Baden, hlavní newyorský soudní lékař v 70. letech, tehdy uvedl, že důkazy – zejména četné zlomeniny na krku – naznačují, že Epstein mohl být zavražděn. Nicméně dodal, že jeho postřehy nejsou prokazatelné. 

Maxwellová v jednom rozhovoru z věznice v lednu 2023 uvedla, že nevěří, že Epsteinova smrt byla sebevražda. 

„Myslím si, že byl zavražděn,“ prohlásila Maxwellová v rozhovoru pro televizi Talk TV. „Byla jsem v šoku. Říkala jsem si pak, jak se to mohlo stát, protože podle mého se chystal… Byla jsem si jistá, že se odvolá.“ 

Řada lidí skepticky hodnotí, že by si Epstein vzal vlastní život pouhý měsíc po zatčení z obvinění z obchodování se sexem. 

Situaci kolem Epsteina a údajných vyděračských nahrávek ještě více rozkrývá skutečnost, že agenti FBI v roce 2019 během soudního procesu s Maxwellovou vypověděli, že po zásahu v domě Epsteina se „ztratily“ některé důkazy. 

Speciální agentka FBI Kelly Maguireová během soudního procesu vyprávěla, jak během první prohlídky Epsteinova domu byly v uzamčeném trezoru nalezeny CD a další předměty, ale protože agenti neměli povolení k prohlídce, vyfotografovali si je a nechali je tam. 

O čtyři dny později, když se agenti vrátili, byly tyto předměty pryč. U soudu uvedla, že agenti poté kontaktovali právního zástupce Epsteina, Richarda Kahna, aby se na chybějící věci zeptali. 

„Dvacet až třicet minut po jejich rozhovoru dorazil do rezidence Richard Kahn a přinesl agentům předměty ve dvou kufrech,“ sdělila Maguireová dle deníku Telegraph

Maguireová uvedla, že všechna CD byla nalezena, avšak nemohla potvrdit, zda vrácená CD byla stejná jako ta, která zmizela. 

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times. Text byl redakčně upraven.

Související témata

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.