ČTK

3. 3. 2024

Průmyslově zpracované potraviny se přímo pojí s 32 škodlivými účinky na zdraví. Zvyšují mimo jiné riziko srdečních onemocnění, rakoviny, cukrovky druhého typu, problémů s duševním zdravím a předčasného úmrtí. Uvedl to list The Guardian s odkazem na nejrozsáhlejší světový přehled důkazů o škodlivých dopadech výrobků, jako jsou například čokoládové tyčinky, šumivé nápoje, hotová jídla a rychlé občerstvení.

Větší konzumace průmyslově zpracovaných potravin je podle studie spojena s přibližně o 50 procent vyšším rizikem úmrtí v souvislosti s kardiovaskulárními chorobami. O 48 až 53 procent také zvyšuje riziko úzkostí a dalších duševních poruch. Podle vědců to ukázaly důkazy, které hodnotí jako přesvědčivé.

S častější konzumací průmyslově zpracovaných potravin je spojeno rovněž o 21 procent vyšší riziko úmrtí z jakékoli příčiny. O 40 až 66 procent se zvyšuje riziko úmrtí v souvislosti se srdečními chorobami, obezitou, cukrovkou druhého typu a poruchami spánku. Podle přehledu to vyplývá z „velmi přesvědčivých důkazů“, které také uvádějí, že tyto výrobky s sebou nesou o 22 procent vyšší riziko deprese.

Existují i důkazy, třebaže podle vědců jen omezené, o souvislostech mezi průmyslově zpracovanými potravinami a astmatem, gastrointestinálními problémy, některými druhy rakoviny a rizikovými faktory jako je vysoká hladina krevních tuků a nízká hladina „dobrého“ cholesterolu.

Celkově výsledky ukazují, že vyšší konzumace průmyslově zpracovaných potravin je spojena s větším rizikem 32 nepříznivých zdravotních následků

Předchozí studie spojovaly průmyslově zpracované potraviny s různými zdravotními problémy, ale žádná neposkytla komplexní hodnocení. Aby tuto mezeru překlenuli, provedli vědci přehled, kde shrnuli důkazy z předchozích analýz a článků.

Zjištění zveřejněná v odborném časopise The BMJ jsou založena na informacích od téměř deseti milionů lidí. Autoři souhrnného přehledu na závěr zdůraznili, že je třeba zavést cílená opatření zaměřená na snížení konzumace průmyslově zpracovaných potravin.

Vysoce průmyslově zpracované potraviny lze podle vědců rozpoznat tak, že obsahují ingredience, které obvykle lidé nemají v kuchyni. Dalším znakem je, že tyto potraviny obsahují vysoké množství rafinovaných sacharidů a přidaných tuků, a to mnohdy obě tyto složky najednou, jako například čokoládové tyčinky. Často také obsahují barviva, emulgátory, aromata a další látky, ale nízký obsah vitamínů a vláknin. Naproti tomu nezpracované nebo málo zpracované potraviny jako například jablko či losos mají menší podíl sacharidů a tuků a málokdy obsahují oboje zároveň.

Související články

Přečtěte si také

Umělé povrchy hřišť mohou být karcinogenní. Riziko je větší u dětí, varují české orgány
Umělé povrchy hřišť mohou být karcinogenní. Riziko je větší u dětí, varují české orgány

Pryžové povrchy na hřištích a sportovištích mohou vylučovat zdraví nebezpečné látky, upozorňují světové studie. Některé z těchto chemikálií jsou přitom karcinogenní a představují rizika zejména pro děti. Státní zdravotní ústav proto upozorňuje provozovatele i dodavatele, aby si zajistili zdravotní certifikaci.

Prastará věda vs. moderní farmacie. Jak se daří tradiční čínské medicíně u nás a v Evropě
Prastará věda vs. moderní farmacie. Jak se daří tradiční čínské medicíně u nás a v Evropě

Farmaceutický monopol? Proč se tradiční čínská medicína v České republice setkává s odporem představitelů medicíny západní?

Plánovaný útok New York Times na Shen Yun
Plánovaný útok New York Times na Shen Yun

Deník Epoch Times 18. března informoval o tom, že The New York Times plánují útok na taneční soubor Shen Yun Performing Arts. Nakolik jsou obavy z tohoto útoku odůvodněné?

Nizozemsko: Pandemická úmluva WHO se v parlamentu setkává s rostoucí skepsí – žádost o odklad
Nizozemsko: Pandemická úmluva WHO se v parlamentu setkává s rostoucí skepsí – žádost o odklad

Tři možné budoucí vládní strany chtějí v nizozemském parlamentu předložit návrh. Podle tohoto návrhu by vláda měla usilovat o odložení rozhodnutí o Pandemické úmluvě ve WHO – nebo o jejím zamítnutí.

Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, uvedl Pellegrini
Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, uvedl Pellegrini

Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, Evropa nejednou jde za hranice selského rozumu, uvedl zvolený prezident Slovenska Peter Pellegrini u příležitosti Dne Země, který připadá na dnešek.