Vladislava Mašková

29. 3. 2024

28letá zpěvačka Anička Slováčková již několik měsíců bojuje s vážným rakovinovým onemocněním. Poprvé u ní rakovinu potvrdili lékaři před čtyřmi lety, tehdy jí byla diagnostikována rakovina prsu. Minulý rok v létě po dlouhodobém trápení s kašlem, začala mít podezření, že se možná rakovina vrátila.

„Když jsem si pro ty výsledky šla tak jsem to tušila, že se něco bude dít,“ vzpomíná v únorovém rozhovoru pro Stream Anička Slováčková.

Aktuálně vše nasvědčuje, že léčba pokračuje úspěšně. O své pocity se podělila v nedávném rozhovoru.

„Léčba pokračuje poměrně úspěšně. Nějaké větší vyšetření jsem měla před měsícem a teď mě čeká znova. Tak uvidíme, jestli je to pořád tak úspěšné, jako to bylo teď. Je to zdlouhavé a náročné, ale to je každá léčba nějakého vážného onemocnění. Spíš jde o to, aby člověk vydržel co nejdéle a co nejdéle byl na léčbě, která mu je dávána,“ řekla pro Super.cz zpěvačka.

Chemoterapie je zatím jedinou aktuální léčbou, kterou podstupuje. Nejvíce se však snaží naslouchat svému tělu a jakákoli podpůrná léčiva na zmírnění vedlejších nežádoucích účinků chemoterapie konzultuje se svou lékařkou.

„Aktuálně mám chemošky, žádná jiná léčba tam není. Do toho se snažím dávat tomu tělu to, co potřebuje. Posledních pár měsíců nedokážu skoro vůbec jíst maso. Mění se mi chutě. Někde jsem četla, že je to možná dobře, ale každý má různé názory a existuje doporučení na spousty alternativních léčeb. Poslouchám své tělo, snažím se mu vyjít vstříc.“

I pro své vážné onemocnění zůstává Anička Slováčková pozitivní a vedle práce si chce splnit i nějaká svá tajná přání.

„Řekla jsem si, že tenhle rok budu hodně navštěvovat místa, kam jsem vždycky chtěla jet. Budu si plnit svůj seznam přání. Jsou tam momenty, které bych ještě chtěla zažít. Všechno se vlastně týká cest. I život je jedna velká cesta. Takže v závěru kolik těch menších tam máš, tolikrát jsi člověkem a tolik máš vzpomínek,“ sděluje dále v rozhovoru.

Související témata

Přečtěte si také

Ve Sněmovně „zavlál“ transparent, který v Pekingu vytrhávají policisté lidem z ruky
Ve Sněmovně „zavlál“ transparent, který v Pekingu vytrhávají policisté lidem z ruky

Během veřejného slyšení v Poslanecké sněmovně ukázal muž z Číny transparent s nápisem „Falun Gong je dobrý“, s nímž šla jeho matka protestovat na Náměstí nebeského klidu v Pekingu proti násilným represím komunistické strany.

Volby by v březnu vyhrálo ANO, roste podpora nesněmovních stran
Volby by v březnu vyhrálo ANO, roste podpora nesněmovních stran

Sněmovní volby by v březnu vyhrálo hnutí ANO s 32 procenty hlasů, druhá ODS by měla 14 procent a třetí Piráty by volilo 10,5 procenta lidí.

Indoktrinace postupuje
Indoktrinace postupuje

Pokud máte alespoň mírný sklon ke konzervativismu, nejspíš jste se už v posledních letech setkali s tím, že vás někdo označil za extrémistu. Anebo vám někdo řekl, že se radikalizujete.

Europoslanci odsouhlasili zákaz zboží vyrobeného pomocí nucených prací
Europoslanci odsouhlasili zákaz zboží vyrobeného pomocí nucených prací

Evropský parlament dnes definitivně schválil nařízení, které Evropské unii umožňuje zakázat prodej, dovoz a vývoz zboží vyrobeného za použití nucené práce.

Americký Senát schválil balík s vojenskou pomocí pro Ukrajinu či Izrael
Americký Senát schválil balík s vojenskou pomocí pro Ukrajinu či Izrael

Americký Senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů (2,24 bilionu korun).Americký Senát v noci na dnešek schválil balík s pomocí pro Ukrajinu, Izrael či Tchaj-wan v hodnotě 95 miliard dolarů (2,24 bilionu korun).