ČTK

26. 5. 2024

Postup českého týmu do finále hokejového mistrovství světa v Praze přiměl některé obchodníky upravit v neděli otevírací dobu a televizi Nova ke změně nedělního večerního programu. Společnost Penny v tiskové zprávě uvedla, že v neděli uzavře své prodejny dřív, v 19.00, aby umožnila zaměstnancům finále sledovat. Utkání o zlato začíná ve 20:20.

Televize Nova na síti X uvedla, že ze stejného důvodu kvůli divákům v neděli večer zařadí místo premiéry reprízu. „Abyste jim (českým hokejistům) zítra (v neděli) mohli fandit a zároveň nepřišli o premiérový díl oblíbeného seriálu Odznak Vysočina, výjimečně zařazujeme v neděli od 20.20 reprízu Kriminálky Anděl,“ uvedla. Prima změny nechystá. „Již dopředu jsme věřili, že se naši hokejisté na domácí scéně dostanou do finále, a nasadili jsme reprízu oblíbeného rodinného filmu Gump. Další programové změny tedy neplánujeme,“ odpověděla na dotaz ČTK mluvčí televize Gabriela Semová.

Firma Penny dodala, že její prodejny jsou běžně otevřené do 20.00 hodin, ve velkých městech do 21:00 nebo 22:00. ČTK oslovila i další řetězce. „V tuto chvíli si interně odsouhlasujeme různé varianty podpory,“ sdělila ČTK v sms mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Konkrétní rozhodnutí bude podle ní v neděli dopoledne.

Čeští hokejisté si zahrají na mistrovství světa po 14 letech o zlato. Jistotu další medaile po dvou letech od bronzu z Tampere získali na domácím šampionátu v Praze semifinálovou výhrou nad Švédy 7:3. Ve finále se utkají se Švýcarskem. Řada měst po celé republice instalovala na náměstích velkoplošné obrazovky, aby lidé mohli fandit společně. Závěr dnešního semifinále hokejového mistrovství světa mezi Českem a Švédskem dnes ve vysílání České televize (ČT) sledovaly víc než dva miliony lidí. Zápas tak přilákal osm z deseti diváků u obrazovek. ČT to uvedla na sociální síti X. Z jejích dřívějších informací o sledování šampionátu vyplývá, že dnešní přenos bude jedním z dosud nejsledovanějších pořadů letošního roku.

Hokejové mistrovství světa v Praze a Ostravě také překonalo rekord v návštěvnosti. Dosud na turnaj zavítalo 765.385 diváků, tím padlo maximum z roku 2015, kdy se hrálo také v Česku.

Přečtěte si také

Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč
Javier Milei v Praze: Svoboda je klíč

V Žofínském paláci v Praze dnes vystoupila celebrita světové politiky, ekonom a prezident Argentiny Javier Milei, který se s přítomnými podělil v několika desítkách minut o své myšlenky.

Ministryně Černochová jednala s argentinským protějškem Petrim o prohloubení spolupráce v obranném průmyslu
Ministryně Černochová jednala s argentinským protějškem Petrim o prohloubení spolupráce v obranném průmyslu

O prohloubení bilaterální spolupráce v obranném průmyslu i současných bezpečnostních výzvách dnes v Praze jednala ministryně obrany Jana Černochová (ODS) se svým argentinským protějškem Luisem Alfonsem Petrim.

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev
Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur ze zmrazených ruských aktiv pro Kyjev

Evropská unie potvrdila 1,4 miliardy eur (34,9 miliardy Kč) z výnosů ruských aktiv zmrazených v Evropě pro Ukrajinu, uvedl šéf unijní diplomacie Josep Borrell

Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“
Skoro polovina majitelů elektromobilů v USA zvažuje návrat ke „spalovákům“

Téměř polovina amerických řidičů elektromobilů zvažuje přechod zpět ke spalovacím motorům, zjistil spotřebitelský průzkum. Celosvětově je toto číslo nižší, přesto o návratu k benzínu a naftě uvažuje skoro třetina dotázaných.

Češi se podílí na výzkumu rentgenové dvojhvězdy v Mléčné dráze
Češi se podílí na výzkumu rentgenové dvojhvězdy v Mléčné dráze

Čeští vědci se podílí na průlomovém výzkumu takzvané rentgenové dvojhvězdy. Jde o jeden z nejenergetičtějších úkazů ve vesmíru.