Zajímavosti
Čtenáři: Když muži sáhnou po knize, chtějí se vzdělávat
Český národ náleží k těm, kteří rádi čtou. Většinu čtenářů tvoří ženy. Když už ale muži ke knize sednou, vezmou do ruky spíše faktografickou literaturu. Zajímají se o historické válečné události, o sportovní hvězdy, baví je detektivky. Ženy pak častěji sahají po beletrii a knihu více vnímají jako odpočinek.
Z bývalé feministky se stala tradiční žena v domácnosti, která teď bojuje proti progresivismu a wokeismu
„Věřím, že muži a ženy mají stejnou hodnotu, ale nejsme stejní po fyziologické, behaviorální a emocionální stránce. Ženy si musí uvědomit, že se od mužů zásadně lišíme. To neznamená, že jsme slabší, jen jsme jiné. Namísto soupeření s muži v našem životě bychom byly mnohem šťastnější a klidnější, kdybychom hrály na své silné stránky.“
Mobily – vytváříme si jejich používáním dvojníky, kteří nás ovládají?
V současnosti třebas Američané používají své telefony každý den déle než pět hodin – v průměru je kontrolují každých 10 minut, tedy zhruba 100krát za den. Výzkumy říkají, že to ovlivňuje nejen naši fyziologii, ale také náš duševní stav...
Amnesty International pořádá školení o vrstevnickém vzdělávání na téma souhlasu
„Připravili jsme je s nadějí, že umožní motivovaným učitelům a učitelkám a dalším pracujícím ve školství doprovázet mladé lidi tématem prevence sexualizovaného násilí. Tyto metodiky podrobněji představíme během 90minutového webináře, který se uskuteční 4. dubna v 16,00. Webinář je primárně určen pro učitelství středních škol, ale přihlásit se mohou i pracovníci a pracovnice s mládeží apod.“
Dobří sousedé – sázejte rostliny vedle sebe tak, aby si navzájem pomáhaly
Při sázení rostlin a plodin na zahrádce se nejdříve zamyslete, jaké rostliny se dobře doplňují a vzájemně se podporují. Zatímco jedna může odpuzovat škůdce, druhá může dodávat půdě živiny a třetí bránit plevelu v rozrůstání. Tady je několik rad, jak si vytvořit zahradu dobrých sousedů.
Instruktor bojových umění vypráví, jak se dostal z rakoviny tlustého střeva díky přerušovanému půstu
Asi čtyři měsíce poté, co mu byla diagnostikována rakovina tlustého střeva ve třetím stadiu, se Fred Evrard od svého usměvavého lékaře dozvěděl: „Pane Evrarde, jste bez rakoviny.“ Za pouhé čtyři měsíce se toho hodně přihodilo.
Příchod jara a Leightonův „Návrat Persefony“
V dávných dobách lidé věřili, že všechno na zemi řídí bohové, a že se v projevech jejich vůle mimo jiné zrcadlí také různá roční období. Řekové vysvětlovali příchod jara a střídání ročních období mýtem o bohyni přírody Démétér a její dceři Persefoně...
Nepít je umění? Policie ČR vyhodnotila kreativní výzvu „Suchej únor“ pro žáky škol
Druhý měsíc v roce se opět nesl v tradičním spojení Policie ČR s organizací „Suchej únor“, která již desátým rokem organizuje stejnojmennou celorepublikovou informační kampaň. Zodpovědný přístup je potřeba vštěpovat už nejmladší generaci, Policie ČR proto pro žáky a studenty připravili kreativní výzvu #nepitjeumeni. Téma mohli žáci a studenti ztvárnit libovolně, a to jak výtvarným, tak literárním způsobem. Do výzvy se přihlásilo přes 15 škol z celé republiky a dohromady zaslaly kolem 120 děl.