Kongresman Emmer obvinil Bidenovu administrativu z úmyslu vytvořit digitální dolar „autoritářského stylu“ Premium

Kongresman Emmer obvinil Bidenovu administrativu z úmyslu vytvořit digitální dolar „autoritářského stylu“

Druhý nejvlivnější republikán Sněmovny reprezentantů Tom Emmer varoval, že prezident Joe Biden a jeho administrativa se prostřednictvím výkonných nařízení snaží vytvořit digitální americký dolar „autoritářského, sledovacího stylu“.

Návrh zahrnout do Ústavy právo platit v hotovosti neprošel. Senátoři jej podají znovu

Návrh zahrnout do Ústavy právo platit v hotovosti neprošel. Senátoři jej podají znovu

Horní komora parlamentu dnes hlasovala o zařazení práva na placení v hotovosti do Ústavy. Proč je zachování hotovosti v platebním styku důležité? A proč by mělo být v Ústavě? To se dozvíte v tomto článku včetně toho, proč návrh v Senátu neuspěl.

Digitální hotovost: Stane se Německo spolkovým státem „Spojených států evropských“? Premium

Digitální hotovost: Stane se Německo spolkovým státem „Spojených států evropských“?

Co by se mohlo stát, kdyby se v EU zavedla „digitální hotovost“? Co když se Německo bude ve prospěch rozpočtu EU stále více zadlužovat? Bude Německo nakonec čelit úplné ztrátě národní suverenity ve „Spojených státech evropských“? Analýza.

Může být digitální měna chapadlem státní moci?

Může být digitální měna chapadlem státní moci?

V podstatě se mluví o tom, že naše fyzické peníze, které lze vybrat z účtu či karty by nahradila možná karta, ale spíše nějaký čip v hodinkách, pod kůží nebo kdekoli jinde, k čemuž to někde pomalu jinde rychleji spěje a někde už se tak i děje. Představte si, že na tento čip byste dostali Vaši výplatu 20.000Kč nebo prostě nějakých jednotek, které by však možná již nešlo vybrat do fyzické podoby platidla a tedy platilo by se pouze odečtem tohoto kreditu...