psychologie
Studie: Sociální média u mladých lidí negativně ovlivňují vnímání vlastního těla
Podle studie, kterou 3. ledna zveřejnila londýnská organizace pro duševní zdraví stem4, vedou sociální média mladé lidi k tomu, že mají slabé vnímání vlastní hodnoty a nejsou spokojeni se svým vzhledem.
Čtyři případy masové hysterie v dějinách – mňoukající jeptišky, taneční mor, pandemie smíchu a salemské čarodějnice
Případy hromadné hysterie jsou po staletí hlášeny po celém světě a poskytují fascinující pohled do složité podstaty lidské psychologie. Přečtěte si o čtyřech bizarních případech masové hysterie v dějinách.
Zvyšte si sebeúctu a s tím i zdraví a radost ze života
Co si o sobě myslíte? Jakou hodnotu si přisuzujete? Pokud se potýkáte s pocitem nízkého sebevědomí, nejste v tom sami. I ti nejsebevědomější a navenek nejúspěšnější z nás zažívají někdy zdrcující pochybnosti o sobě samých.
Ventilovat pocity může být prospěšné, ale záleží na tom, jak to děláme
Podělit se o své emoce snižuje stres, přičemž nás to zároveň sbližuje s lidmi, jimž své nitro otevřeme. Sdílení emocí online nám sice může pomoci cítit se v danou chvíli lépe a najít nějaké spojence, ale výsledky mohou být smíšené.
Nejpřehlíženějším faktorem pro vznik chorob jsou traumata z dětství
Nepříznivé zážitky z dětství (ACE, z anglického Adverse Childhood Experiences) jsou nejvíce přehlíženým rizikovým faktorem chronických a autoimunitních onemocnění. ACE jsou nevyřešená traumata z dětství, která mohou být fyzická, psychická nebo emocionální.
Nebyli jsme vždycky tak dobří jako teď. No a co? Nebičujte se za minulé chyby
V naší kultuře se nyní děje něco hluboce znepokojivého. No, popravdě řečeno, děje se spousta hluboce znepokojivých věcí. Ale v centru naší toxické kultury je rychle metastazující a zhoubný pocit oprávněnosti. A konkrétně právo odsuzovat.
Jak poznat, kdy jste v životě zralí na změnu? Je to o připravenosti
Představte si něco odvážného, co jste v životě udělali: obtížný rozhovor se sourozencem, ukončení příliš pohodlného, leč příliš toxického vztahu, odchod z práce, prodej vašeho prvního uměleckého díla, odbourání návyku (telefon, kouření, limonáda, sladkosti, alkohol), přiznání dlouho ukrývaného tajemství. Zeptejte se sami sebe, jak jste poznali, že nastal ten správný okamžik k činu?
Jak optimismus pomáhá dosahovat cílů za menšího stresu
Vypadá to, že optimismus pohání naše snahy při dosahování osobních cílů, a současně zvyšuje celkovou kvalitu doprovodných prožitků tím, že zvyšuje štěstí a umenšuje stres.
- 1
- 2