USA DNES: Každodenní přehledy hlavních událostí v USA | zde


Informátor z FBI: Mnozí agenti „nesouhlasí s tím“, co se v FBI děje

Informátor z FBI: Mnozí agenti „nesouhlasí s tím“, co se v FBI děje

Informátor, který nedávno varoval před politizací FBI, sdělil, že úřad špehuje Američany, kteří dodržují zákony, a že v mnoha případech boje proti domácímu terorismu jde o taktiku „lákání do pasti“. Kyle Seraphin pracoval pro FBI šest let. Poté, co vystoupil s kritikou vůči úřadu, byl suspendován bez nároku na honorář a nemůže si hledat jinou práci, aniž by dal výpověď nebo požádal o povolení.

Američané se zatím do nově upravených anticovidových vakcín nehrnou Premium

Američané se zatím do nově upravených anticovidových vakcín nehrnou

Podle údajů, které koncem minulého týdne zveřejnilo americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), se od začátku září nechalo očkovat upravenou posilovací dávkou vakcíny jen asi 4,4 milionu Američanů. Jde tak pouze o 2,2 % možných příjemců.

McCarthy představil plán sněmovních republikánů „Závazek pro Ameriku“

McCarthy představil plán sněmovních republikánů „Závazek pro Ameriku“

Lídr republikánské menšiny ve Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy představil v pátek plán své strany nazvaný „Závazek pro Ameriku“, který obsahuje řadu předvolebních politických slibů. Zatímco souboj o Senát je dle posledních průzkumů obecně považován za mírně příznivý pro demokraty, ve Sněmovně reprezentantů se očekává, že v následujících volbách získají většinu republikáni.

Přechod na obnovitelné zdroje znamená pro americkou elektrickou síť bilionové investice Premium

Přechod na obnovitelné zdroje znamená pro americkou elektrickou síť bilionové investice

Tlaky na přechod ke zcela obnovitelným energiím není zdaleka jednoduchou záležitostí. Nejde jen o obrovské investice, ale také o reálné zvážení časových možností a dalších faktorů, aby nedocházelo k výpadkům.


EXKLUZIVNĚ: Bidenovi prodávali Číňanům plyn a slibovali jim výhody, pokud se Joe stane prezidentem – tvrdí kongresman Comer citující informátora Premium

EXKLUZIVNĚ: Bidenovi prodávali Číňanům plyn a slibovali jim výhody, pokud se Joe stane prezidentem – tvrdí kongresman Comer citující informátora

Podle republikánského kongresmana Jamese Comera, který se odvolává na dokumenty a informace poskytnuté informátorem, prodávala rodina Bidenových americký zemní plyn do Číny dávno předtím, než se Joe Biden stal prezidentem. O transakcích prováděných Hunterem Bidenem dle zdroje jeho otec věděl, byť tato obvinění dosud oficiálně popíral.

O nežádoucích účincích mRNA vakcín se vědělo ještě před covidem, říká lékařka

O nežádoucích účincích mRNA vakcín se vědělo ještě před covidem, říká lékařka

Všeobecná lékařka s 30letou praxí, která celý život očkovala své pacienty, uvedla v rozhovoru s The Epoch Times, že vakcíny nejsou vždy nutné a že covid-19 je toho zářným příkladem. Nejúčinnější je zde podle ní včasná léčba. Zároveň prozrazuje, jak léčit nežádoucí reakce po očkování.

Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje zpochybňování voleb 2020

Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje zpochybňování voleb 2020

Několik desítek předvolání před velkou porotu vydaných v posledních týdnech ministerstvem spravedlnosti naznačuje, že ministerstvo vede trestní vyšetřování aktivit zpochybňujících integritu prezidentských voleb v roce 2020, včetně jmenování náhradních volitelů a zpochybňování pravdivosti výsledků voleb.

Demokraté shodili ze stolu žádost republikánů o vyšetřování Huntera Bidena

Demokraté shodili ze stolu žádost republikánů o vyšetřování Huntera Bidena

Demokraty ovládaný sněmovní Výbor pro dohled v úterý zamítl snahu republikánů o vyšetřování syna prezidenta Joea Bidena Huntera kvůli jeho zahraničním obchodům. Republikáni před hlasováním navrhli vyšetřovací rezoluci, která žádá prezidenta, aby předal dokumenty týkající se obchodních transakcí Huntera Bidena a dalších členů Bidenovy rodiny...