TÉMA: Volební podvody v USA / Prezidentské volby v USA 2020

Snímek je natočen v anglickém jazyce

„Bez spravedlivých voleb nejsme demokratickou společností, pouze demokracii předstíráme,“ říká Dinesh D’Souza, autor snímku nazvaného 2000 kurýrů, který zachytil rozsáhlé vyšetřování manipulací s hlasovacími lístky během prezidentských voleb v roce 2020.

V roce 2020 prezidentské volby silně otřásly celou společností, byla vznesena řada obvinění z volebních podvodů, probíhala veřejná slyšení v kongresech několika států a rozběhla se masivní vyšetřovací kampaň. Žádná z nich nepřinesla tak silné důkazní břemeno jako film 2000 kurýrů.

Dokumentární snímek měl premiéru v 300 amerických kinech v květnu 2022 a podle průzkumu Rasmussen reports 77 % potenciálních amerických voličů, kteří viděli film 2000 kurýrů, říká, že obsah dokumentu posílil jejich přesvědčení, že „ve volbách v roce 2020 docházelo k systematickým a rozsáhlým volebním podvodům“. (zdroj)

Originální název snímku 2000 Mules používá slovo „mule“ (mula nebo mezek), což je v anglickém slangu označení pro prostředníka či kurýra, kterého využívá organizovaný zločin při obchodu s drogami. Zde se jedná o kurýry, kteří vybírali od voličů tisíce absenčních hlasovacích lístků [1] a za peníze je vkládali do sběrných volebních schránek, což je ve všech 50 státech USA nezákonné.

Snímek má tak silný potenciál změnit nazírání občanů na průběh voleb, že nebyl přijat na platformy jako jsou Apple, I-tunes nebo Amazon, říká autor snímku. (zdroj)


Snímek můžete sledovat

Sledujte on-line. ($19.99 = cca 460,- Kč)

Koupit si DVD. ($19.99 = cca 460,- Kč) Zde náklady na doručení převyšují cenu filmu (FedEx International Economy: $37.00 = cca 851,- Kč)

Autor snímku vysvětluje, proč nemůže dát snímek zdarma. Investorovi slíbil, že se bude snažit při promítání snímku získat vložené finance zpět za vstupenky na projekci nebo prodejem DVD, aby je mohli investovat do dalších projektů. (zdroj)

Premiéra: 2. května 2022 * Oficiální web *


Více o snímku

Vyšetřovací tým z nevládní organizace True The Vote použil videozáznamy průmyslových kamer v blízkosti hlasovacích schránek.

D’Souza ve snímku sleduje práci vyšetřovacího týmu z nevládní organizace True The Vote, který použil sledování mobilních telefonů a videozáznamy průmyslových kamer v blízkosti hlasovacích schránek, aby prokázal, že neoprávnění zprostředkovatelé, tzv. „kurýři“, vybírali od voličů tisíce absenčních hlasovacích lístků [1] a za peníze je vkládali do sběrných volebních schránek, což je ve všech 50 státech USA nezákonné.

Mobilní telefony vysílají jedinečný a identifikovatelný signál neboli „ping“. Vyšetřovatelé analyzovali biliony pingů, aby rekonstruovali pohyb tisíců „kurýrů“, kteří se věnovali své práci v týdnech před prezidentskými volbami v USA v roce 2020, tvrdí autoři dokumentu.

Vyšetřovatelé dále prošli miliony minut záznamů z bezpečnostních kamer a podařilo se jim na nich zachytit množství lidí, kteří vhazovali shromážděné lístky do sběrných volebních uren, uvedl D’Souza. Na videozáznamech je vidět, jak si dotyční „kurýři“ pořizují selfie jako důkaz, že provedli službu poskytovanou svým zaměstnavatelům, aby si ji mohli nechat proplatit.

„Ne všechny sběrné schránky byly pod dohledem kamer, ale bylo jich dost na to, aby poskytly nezvratné důkazy, z velké části získané od vládních subjektů,“ vysvětluje v rozhovoru s deníkem The Epoch Times režisér.

„Film 2000 Mules obsahuje velké množství dosud nikdy nezveřejněných záběrů, na nichž jsou zachyceni kurýři v rukavicích, jak se přesouvají z okresu do okresu a rozvážejí volební lístky do sběrných volebních schránek, často uprostřed noci.“

Velká část filmu se zaměřuje na stát Georgia, kde prováděla vyšetřování organizace True the Vote. Podle jejích zjištění se v průběhu voleb celkem 242 „kurýrů“ z Atlanty na konci roku 2020 zastavilo u volebních schránek 5 668krát.

Podobné nelegální aktivity byly podle vyšetřovací skupiny zjištěny v Arizoně, Wisconsinu, Pensylvánii, Texasu a Michiganu. Organizace True the Vote odhaduje, že v celostátním měřítku došlo k obchodování s nejméně 4,8 miliony hlasů. Prováděnou studii financovala organizace na ochranu lidských práv First Freedoms.

Volebních podvodů se v historii USA dopouštěly obě strany, a proto je podle režiséra „nelze považovat za nenormální“.

Vyšetřovací tým z nevládní organizace True The Vote použil sledování mobilních telefonů prostřednictvím jedinečného a identifikovatelného signálu neboli „pingu“.

„Demokraté mají zvláštní historii páchání specializovaných volebních podvodů v městských oblastech,“ říká D’Souza. „Pandemie covidu-19 vytvořila příležitost k podvodům v dosud nepředstavitelném rozsahu. Lavina rozesílaných absenčních hlasovacích lístků a sběrných schránek představovala mnohem větší příležitost.“

„Prostřednictvím filmu 2000 Mules se pouštíme do největšího tabu v současné americké politice. Tvrdíme, že volby v roce 2020 byly ukradeny systematickým a organizovaným podvodem spáchaným demokraty a levicí,“ řekl D’Souza v rozhovoru s deníkem The Epoch Times.

D’Souza věnoval velkou pozornost tomu, aby byl film uveden na takzvaných „nezrušitelných platformách“, tedy aby nemohl být smazán z platformy nebo aby nemohla být samotná platforma zablokována kvůli vysílání tohoto dokumentu.

„Je těžké uvěřit, že jsme se v Americe dostali do tohoto bodu, ale bohužel se tak stalo,“ říká režisér v reakci na vlnu blokování účtů a mazání obsahu, která se objevila během prezidentských voleb v USA v roce 2020, gradovala po volbách a pokračuje dodnes.

„Dokud jsem byl spisovatelem nebo osobností v think-tanku, moc mě to netrápilo. Teprve když jsem začal oslovovat širší publikum, stal jsem se politickým terčem,“ říká D’Souza.

Na otázku, proč je ochoten vystavit se možnému zablokování od velkých technologických firem, D’Souza odpověděl: „Bráním systém, který umožnil, abych se jako přistěhovalec z Indie, chlapec ze dna, dostal nahoru – systém, který umožňuje tento druh ekonomické a sociální mobility směrem nahoru.“

D’Souza v minulosti natočil řadu dokumentárních filmů, z nichž tři se umístily v žebříčku deseti nejvýdělečnějších politických dokumentů všech dob.


Poznámky:

[1] Hlasovací lístky zaslané poštou nebo podané v nepřítomnosti voliče. V USA se nazývají absentee ballots – překládáme jako absenční hlasovací lístky.