Redakce Epoch Times

2. 10. 2022

Senátoři obou politických spekter představili v pátek legislativu ke zřízení tzv. Velkého strategického výboru pro Čínu, jehož úkolem je vypracovat komplexní přístup k řešení hrozeb, které představuje komunistický režim Pekingu pro ekonomiku, bezpečnost a zahraniční vztahy USA.

https://www.theepochtimes.com/bipartisan-senate-group-proposes-china-commission-to-confront-threats-from-ccp_4769210.html

Republikánský kongresman Jim Jordan se vysmál stanovisku FBI, ve kterém úřad popřel, že se zaměřuje na konzervativce a tvrdě postihuje whistleblowery.

https://www.theepochtimes.com/rep-jim-jordan-pans-fbis-denial-it-engaged-in-purge-of-conservatives-retaliated-against-whistleblowers_4768225.html

Americká armáda oficiálně potvrdila, že letos nesplnila svůj náborový cíl o 25 %. Epoch Times již v srpnu citoval majora Spearse, který nesplnění cíle předpokládal kvůli covidovým nařízením, šířící se woke ideologii a špatné politice v armádě.

https://www.theepochtimes.com/us-army-misses-recruiting-goal-secretary-confirms_4768306.html

V odezvě na plánovanou ruskou anexi ukrajinských území přijala ministerstva financí a obchodu v pátek další sankce vůči asi tisícovce ruských osob či společností.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-imposes-swift-and-severe-sanctions-on-russia-citing-putins-move-to-annex-ukrainian-territories_4768139.html

Národní archivy zaslaly dopis předsedkyni sněmovního výboru pro dohled, ve kterém tvrdí, že stále nemají všechny prezidentské záznamy od Donalda Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/national-archives-alleges-trump-administration-records-are-partly-missing_4769029.html

Ceny benzinu pozvolna stoupaly celý uplynulý týden. Celonárodní průměrná cena za galon je téměř 3,8 dolaru, přičemž průměr v Kalifornii přesáhl 6,37 dolaru za galon a blíží se tak pokoření historického rekordu z letošního června.

https://www.theepochtimes.com/gasoline-prices-continue-to-climb-on-tighter-supply-higher-demand_4767553.html

Průzkum veřejného mínění ukázal, že dvě třetiny dospělých Američanů se zatím posilující dávkou anticovidové vakcíny nechce nechat očkovat. Naopak, 5 procent ji má už za sebou a 27 procent s ní počítá co nevidět.

https://www.theepochtimes.com/two-thirds-of-american-adults-dont-plan-on-getting-updated-covid-19-boosters-soon-poll_4768354.html

FDA se chystá zveřejnit studii o čtyřech potenciálních vedlejších účincích anticovidové vakcíny od Pfizeru u starších lidí. Na studii úřad pracuje už více než rok, poté, co tyto účinky v červenci 2021 zaznamenal.

https://www.theepochtimes.com/exclusive-fda-preparing-to-publish-study-on-4-potential-adverse-events-following-pfizer-vaccination_4768103.html

Nově vzniklá národní organizace Gays Against Groomers, která má již 100 000 příznivců, se nedávno postavila proti organizaci na ochranu práv homosexuálů a protestuje proti tomu, co označuje za radikálně levicovou agendu, jejímž cílem je změnit heterosexuální děti na homosexuály a normalizovat pedofilii.

https://www.theepochtimes.com/gays-against-groomers-takes-aim-at-radical-lgbt-agenda_4753464.html

Poté, co si několik středoškolaček z Randolph Union ve Vermontu hrajících za školní volejbalový tým stěžovalo, že se musí převlékat ve stejné šatně jako jejich transgenderová spoluhráčka, představitelé školy jim zakázaly tuto šatnu používat.

https://www.theepochtimes.com/girl-volleyball-players-in-vermont-banned-from-own-locker-room-after-transgender-complaint_4769236.html