Redakce Epoch Times

1. 5. 2023

Socialistický senátor Bernie Sanders vyzval americkou vládu, aby zabavila majetek jednotlivců přesahující 999 milionů dolarů, a zároveň oznámil svou podporu prezidentovi Joeu Bidenovi.

https://www.theepochtimes.com/bernie-sanders-calls-for-confiscation-of-wealth-above-999-million_5232590.html

Skupina kongresmanů z obou komor i obou politických uskupení představila návrh zákona, který by Pentagonu zabránil používat umělou inteligenci k odpalování jaderných zbraní.

https://www.theepochtimes.com/new-bipartisan-bill-would-prevent-ai-from-launching-nuclear-weapons_5233000.html

Republikánský kandidát na prezidenta Vivek Ramaswamy v nedělním rozhovoru v pořadu Meet The Press prohlásil, že pokud bude zvolen prezidentem, pokusí se zrušit FBI a nahradit ji novým subjektem.

https://www.theepochtimes.com/2024-presidential-candidate-wants-to-shut-down-the-fbi-replace-it_5233007.html

Předsedkyně Republikánského národního výboru Rona McDanielová reagovala na Trumpův komentář ohledně možné neúčasti na debatách republikánských kandidátů na prezidenta. Sdělila, že je na něm, zda se chce zúčastnit, ale dle ní Američané své kandidáty chtějí vidět.

https://www.theepochtimes.com/rncs-ronna-mcdaniel-reacts-to-trump-threat-of-skipping-debates_5232892.html

Po napjatém střetu mezi lodí čínské pobřežní stráže a filipínskou hlídkovou lodí ve sporných vodách vyzvaly Spojené státy Čínu, aby přestala obtěžovat filipínská plavidla v Jihočínském moři.

https://www.theepochtimes.com/us-urges-china-to-stop-harassing-philippine-vessels-in-disputed-sea_5232517.html

Podle nové zprávy WalletHub byl v nejlidnatějších městech, kde vládnou demokratičtí starostové, v uplynulém roce zaznamenán největší nárůst počtu vražd a v letošním prvním čtvrtletí také nejvyšší počet vražd na obyvatele. Nejhůře je na tom Memphis s více než 14 vraždami na 100 000 obyvatel.

https://www.theepochtimes.com/democrat-cities-have-highest-homicide-rates-report-finds_5232661.html

Banka First Republic, která se od března potýká s velkým odlivem vkladatelů a kterou zachraňovali i největší konkurenti, je na kolenou. Během víkendu regulační orgány vypsaly konkurz na odkup banky. Dnes ráno byl vyhlášen její odprodej k JP Morgan Chase.

Odbory sdružující 15 000 amerických pilotů dnes oznámily, že jejich členové schválili stávkovou pohotovost před rušnou letní sezónou. Téměř všichni zúčastnění piloti hlasovali pro stávku. Možná stávka tak vytváří tlak na American Airlines, aby akceptovala požadavky na vyšší platy a lepší podmínky.

https://www.theepochtimes.com/american-airlines-pilots-vote-overwhelmingly-to-authorize-strike_5232734.html