Redakce Epoch Times

21. 9. 2022

Joe Biden se dnes v projevu na půdě OSN zaměřil na ruskou invazi na Ukrajinu a oznámení Kremlu o částečné mobilizaci. Vyzval OSN k podpoře Ukrajiny a také řekl, že USA nechtějí další studenou válku.

https://www.theepochtimes.com/biden-calls-for-more-un-support-for-ukraine-says-us-not-seeking-a-new-cold-war_4745520.html

Demokraty ovládaný sněmovní Výbor pro dohled včera zamítl pokus republikánů o vyšetřování Huntera Bidena a jeho kontroverzních zahraničních obchodů. Kongresman Byron Donalds se kolegů z výboru ptal: „Takže mi chcete říct, že Joe Biden … neměl tušení, že se jeho syn podílel na prodeji kobaltového dolu čínské společnosti ve stejnou dobu, kdy ústředním bodem energetické politiky Joea Bidena jsou elektromobily ve Spojených státech?“

Sněmovní komise pro vyšetřování událostí z 6. ledna bude pořádat 28. září pravděpodobně poslední slyšení, sdělil její předseda, demokrat Bennie Thompson.

https://www.theepochtimes.com/jan-6-committee-to-hold-final-hearing-on-sept-28_4744549.html

Právníci ministerstva spravedlnosti u odvolacího soudu ve zprávě podané 20. září tvrdí, že exprezident Donald Trump nepředložil důkazy o tom, že odtajnil záznamy, které agenti FBI zabavili v Mar-a-Lago. Reagovali tak na tvrzení Trumpových právníků, že ministerstvo neprokázalo, že Trump měl v držení utajované dokumenty.

https://www.theepochtimes.com/trump-hasnt-proven-he-declassified-records-seized-from-mar-a-lago-doj-tells-appeals-court_4745422.html

Vrchní státní zástupkyně státu New York, Letitia Jamesová, dnes podala civilní žalobu na Donalda Trumpa, jeho tři děti a Trump Organization za podvod, který měl spočívat v nepravdivém oceňování majetku. Trumpova právnička sdělila, že případ je čistě politickou agendou.

https://www.theepochtimes.com/trump-lawyers-respond-after-new-york-ag-announces-massive-lawsuit-against-company_4745400.html

Několik desítek předvolání před velkou porotu vydaných v posledních týdnech ministerstvem spravedlnosti naznačuje, že ministerstvo vede trestní vyšetřování aktivit zpochybňujících integritu prezidentských voleb v roce 2020, včetně jmenování náhradních volitelů a zpochybňování pravdivosti výsledků voleb. Republikánský tábor mluví o zastrašovací taktice ministerstva.

Předjednaná dohoda vlády mezi železničními odbory a provozovateli železnic je v ohrožení. Některé odborové organizace ji ještě nepodepsaly a jedna organizace dokonce odhlasovala, že ji nepodepíše. Pokud nakonec k dohodě nedojde, stávka 29. září bude na pořadu dne.

https://www.theepochtimes.com/rail-strike-threat-rebounds-as-some-unions-reject-deal-in-ratification-talks_4742747.html

Ilegální imigranti, kteří skončili na Martha’s Vineyard, žalují floridského guvernéra DeSantise, že se stali oběťmi podvodného a protiprávního jednání. Migranti ale podepsali dobrovolný souhlas s přesunem do hájících, tzv. „sanctuary“, států. DeSantisův úřad navíc vzkázal, že migranti se stali oběťmi aktivistů a ptají se, proč nechtějí být zrovna v „sanctuary“ státě, který by se měl o ně postarat nejlépe.

https://www.theepochtimes.com/illegal-immigrants-flown-to-marthas-vineyard-sue-florida-gov-ron-desantis_4743739.html

Ropná rafinerie v Ohiu, která zásobuje pohonnými hmotami Středozápad, dočasně uzavřela provoz poté, co v rafinerii došlo k požáru, na jehož následky zemřeli dva zaměstnanci.

https://www.theepochtimes.com/oil-refinery-in-ohio-that-provides-gas-for-midwest-shut-down-after-fire_4745096.html