Redakce Epoch Times

25. 4. 2023

Po měsících náznaků a komentářů, že bude usilovat o druhé funkční období, americký prezident Joe Biden dnes oficiálně oznámil kandidaturu na znovuzvolení v roce 2024. Oznámení přichází přesně čtyři roky poté, co v roce 2019 zahájil svou předchozí prezidentskou kampaň.

Podle demokratického kandidáta na prezidenta Roberta F. Kennedyho ml. by rozhodnutí Demokratického národního výboru upustit od debat před primárkami bylo pro americké voliče potvrzením, že volby v zemi jsou „zmanipulované“.

Ministryně financí Janet Yellenová dnes varovala, že pokud Kongres nezvýší dluhový strop a vláda tak nebude plnit své závazky, dojde k „ekonomické a finanční katastrofě“, která by na několik let dopředu zdecimovala pracovní místa a prodražila půjčky.

https://www.theepochtimes.com/yellen-warns-of-economic-and-financial-catastrophe-but-insists-its-preventable_5219734.html

Republikáni ve sněmovním výboru pro vnitřní bezpečnost předložili návrh zákona, který má posílit bezpečnost na jižní hranici Spojených států, včetně dostavby Bidenem zrušené pohraniční zdi.

https://www.theepochtimes.com/house-gop-introduces-bill-to-restart-border-wall-construction-bolster-security_5218002.html

Nejvyšší soud USA souhlasil s tím, že se bude zabývat případem, ve kterém se bude rozhodovat o tom, zda uživatelé sociálních sítí mohou žalovat vládní představitele, kteří je na svých profilech na sociálních sítích zablokují. Ve hře je tak výklad prvního dodatku a tedy svobody projevu.

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-to-decide-if-public-officials-can-block-critics-on-social-media_5216318.html

Guvernér Severní Dakoty Doug Burgum v pondělí podepsal nový zákon, který po šestém týdnu těhotenství zakazuje potraty ve většině případů, včetně znásilnění nebo incestu. Zákon patří k nejpřísnějším v zemi.

https://www.theepochtimes.com/north-dakota-bans-abortions-in-most-cases-after-6-weeks_5218577.html

Zpráva konzultační společnosti McKinsey konstatuje, že pokud bude bezdomovectví v Los Angeles pokračovat dosavadním tempem, bude v metropoli do roku 2028, kdy se tam mají pořádat olympijské hry, přes 100 000 bezdomovců, z toho 10 000 nezletilých.

https://www.theepochtimes.com/alarming-projections-la-homelessness-crisis-could-surpass-100000-by-2028-olympics_5218522.html

Po překvapivém odchodu Tuckera Carlsona z Fox News se po moderátorské hvězdě začínají ohlížet konkurenti z Newsmaxu a z One America News Network. Carlson zatím mlčí a odchod veřejně nekomentuje.

Společnosti General Motors a Samsung SDI v úterý oznámily plány na výstavbu společného podniku na výrobu baterií pro elektromobily ve Spojených státech. Investice má dosáhnout hodnoty tří miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/gm-partners-with-samsung-for-a-1-billion-electric-vehicle-battery-factory_5219829.html

Podle Beer Business Daily spadly prodeje piva Bud Light týden po reklamě se známou transgender osobností o téměř 11 %. O další týden později pak přes 21 %. Reklama vyvolala odpor u části zákaznické základny a některé osobnosti vyzývaly lidi k bojkotu.

https://www.theepochtimes.com/bud-light-sales-crash-amid-boycott-over-pro-trans-partnership_5219615.html

Tisková zpráva First Republic Bank ukazuje, že klienti z banky během března vybrali téměř 41 % vkladů, což je ve finančním objemu téměř 72 miliard dolarů. Nebýt 30 miliard, které do First Republic jako záchranu napumpovalo 20 největších bank, zaznamenala by banka celkový pokles vkladů přes 100 miliard, neboli o 57 %.

https://www.theepochtimes.com/first-republic-shares-crash-following-massive-deposit-outflows_5219570.html

Dr. Peter Marks, jeden z nejvýše postavených představitelů FDA, prohlásil, že autorizační a licenční standardy FDA pro vakcíny nevyžadují prokázání prevence infekce nebo přenosu. Přitom se má obecně za to, že vakcíny by měly být léky, které zabraňují onemocnění.

https://www.theepochtimes.com/fda-vaccines-dont-have-to-prevent-infection-or-transmission_5217321.html