Redakce Epoch Times

27. 4. 2023

Republikánští senátoři zaslali dopis generálnímu inspektorovi ministerstva spravedlnosti, v němž žádají o poskytnutí neredigovaných záznamů týkajících se prověřování FBI ministerstvem v souvislosti s Crossfire Hurricane – tedy vyšetřováním údajné koluze Trumpa s Ruskem před volbami 2016.

https://www.theepochtimes.com/gop-wants-doj-watchdog-to-produce-unredacted-records-related-to-trump-russia-election-ties_5225237.html

Senátoři obou politických táborů v USA představili návrh zákona, který stanoví pro používání sociálních médií minimální věk 13 let a zároveň souhlas rodičů, a požadují také algoritmická omezení.

Senát díky podpoře demokrata Manchina protlačil těsným rozdílem rezoluci, která má zvrátit nové nařízení Bidenovy administrativy pro přísnější emisní nároky na nákladní vozidla. Rezoluce nyní zamíří do Sněmovny reprezentantů.

https://www.theepochtimes.com/senate-votes-to-overturn-biden-admins-truck-emissions-rule-with-support-from-manchin_5224227.html

V dolní komoře včera prošel rozdílem pouhých dvou hlasů republikánský návrh na omezené zvýšení dluhového stropu.

https://www.theepochtimes.com/house-passes-gop-debt-limit-bill-boosting-mccarthys-position-in-standoff-with-biden_5222676.html

Americké námořnictvo dnes informovalo, že Islámská revoluční garda zadržela tanker s ropou, který měl namířeno do Texasu. Americká pátá flotila tvrdí, že „jednání Íránu je v rozporu s mezinárodním právem a narušuje regionální bezpečnost a stabilitu“.

https://www.theepochtimes.com/iran-seizes-oil-tanker-headed-for-texas-us-navy_5225397.html

Manhattanská prokuratura tento týden v soudním podání požádala, aby bylo Donaldu Trumpovi zakázáno poskytovat médiím nebo veřejnosti důkazy, které vznikly během jeho trestního řízení.

Koalice 15 vrchních státních zástupců tlačí na federální odvolací soud, aby „potvrdil pravomoc států“ odvolat místní prokurátory, kteří z důvodu levicové ideologie odmítají prosazovat zákony. Háčkem však bude zřejmě to, že tito prokurátoři jsou volení zástupci lidu.

https://www.theepochtimes.com/15-states-side-with-desantis-in-battle-over-right-to-oust-prosecutors_5221671.html

Společnost Disney podala na floridského guvernéra DeSantise žalobu, ve které jej firma obviňuje z politické odplaty za veřejné vyjádření nesouhlasu s jeho anti-woke zákonem. DeSantis během zahraniční cesty zareagoval a sdělil, že žaloba nemá žádný právní základ.

https://www.theepochtimes.com/desantis-breaks-silence-on-disney-lawsuit_5225132.html

Guvernér Severní Dakoty Doug Burgum podepsal zákon, který umožňuje přístup na toalety, do šaten a sprch pouze osobám daného biologického pohlaví bez ohledu na jejich preferované pohlaví. Bude ale možné udělit výjimky.

https://www.theepochtimes.com/new-north-dakota-law-reserves-sex-specific-bathrooms-for-people-of-corresponding-sex_5223871.html

First Republic Bank, kterou v březnu zachránily velké banky, opět bojuje o přežití. Jen v rámci tohoto týdne spadly její akcie o více než 60 %. V kontextu celého otřesového období spadly její akcie ze 122 dolarů na počátku března na současných šest dolarů.

https://www.theepochtimes.com/in-depth-first-republic-bank-fights-for-survival_5225127.html

Konzervativní komentátor a moderátor Tucker Carlson prolomil mlčení a ve videu zveřejněném na jeho twitterovém účtu v hlavním vysílacím čase se podělil o své postřehy z několika dní volna. Budoucí plány však nesdělil a mezi řádky naznačil jen velmi málo. Dle jeho rozloučení na konci videa je ale jisté, že do „důchodu“ neodchází.