Redakce Epoch Times

28. 4. 2023

Nový průzkum veřejného mínění agentury Gallup ukázal, že 75 % Američanů má za to, že jejich ekonomika se za prezidenta Bidena zhoršila. Od nástupu do funkce se míra souhlasu s Bidenovou prací snížila z 57 na současných 37 %.

https://www.theepochtimes.com/75-percent-of-americans-say-economy-getting-worse-under-biden_5228110.html

Mluvčí bezpečnostní rady Bílého domu John Kirby varoval země, které se připojují k Číně a Rusku v jejich kampani za de-dolarizaci, že možná jednají proti svým vlastním zájmům a hospodářskému růstu.

https://www.theepochtimes.com/countries-engaging-in-de-dollarization-acting-against-their-own-self-interest-white-house-warns_5228373.html

Skupina sněmovních demokratů byla včera vykázána ze Senátu, když v horní komoře protestovala proti hlasování republikánů ve věci týkající se ústavního dodatku pro rovná práva pohlaví.

Během čtvrtečního sněmovního slyšení před Výborem pro rozpočtové prostředky řekl ředitel FBI Christopher Wray, že čínští hackeři převyšují počet amerických kybernetických specialistů v poměru nejméně 50 : 1.

Generální inspektor FBI Michael Horowitz na včerejším slyšení ve Sněmovně reprezentantů řekl, že FBI provedla skrze kontrašpionážní povolení přes milion chybných prohlídek či prohledání dat. Celkem jich dle něj provedla za rok 3,4 milionu. Přitom ještě v roce 2020 jich bylo pouze 1,2 milionu. K onomu kontrašpionážnímu povolení má přístup až 10 000 agentů FBI.

https://www.theepochtimes.com/over-one-million-secret-fbi-searches-made-in-error-watchdog_5228576.html

https://www.theepochtimes.com/over-10000-fbi-agents-can-access-data-from-secretive-surveillance-program-inspectors-general_5225588.html

Bývalý ministr spravedlnosti William Barr kritizoval dopis z roku 2020, který podepsali představitelé komunity tajných služeb, kteří se jím se snažili spojit skandál s notebookem Huntera Bidena s ruskými dezinformacemi. Barr označil jejich krok za „špinavý trik“ a obvinil je z toho, že jsou „politickými hackery“.

https://www.theepochtimes.com/dirty-trick-barr-blasts-letter-framing-hunter-biden-laptop-as-russian-disinformation_5226194.html

Fed ve své nové zprávě připustil, že nese částečně vinu na bankovní krizi, která vznikla v důsledku pádu Silicon Valley Bank a Signature Bank. Supervizoři centrální banky neudělali dost pro to, aby se ujistili, že vedení Silicon Valley Bank vyřešilo své problémy.

https://www.theepochtimes.com/fed-review-of-svb-failure-puts-blame-on-management-central-bank_5228637.html

Sledovanost pořadu na Fox News, který nahrazuje Tucker Carlson Tonight, klesla ve středu dle ratingových agentur až o zhruba 44 %. Konkrétně z obvyklých tří milionů diváků na 1,7 milionu.

https://www.theepochtimes.com/fox-news-ratings-drops-56-percent-after-tucker-carlsons-exit_5226040.html

Učitelé kalifornské střední školy v Escondido žalují u federálního soudu představitele svého školního obvodu kvůli pravidlům, která je podle nich nutí tajit před rodiči transgenderový status studentů – jejich dětí.

https://www.theepochtimes.com/california-teachers-sue-school-district-over-transgender-policy-allegedly-forcing-them-to-lie-to-parents_5226181.html