Redakce Epoch Times

5. 12. 2023

Tři sněmovní výbory vydaly společnou zprávu, která obsahuje několik svědectví o tom, že Hunteru Bidenovi se ze strany ministerstva spravedlnosti při jeho vyšetřování dostávalo preferenčního zacházení. Např. jeden z bývalých agentů FBI vypověděl, že za 20 let služby se mu nestalo, aby mu nadřízení nedovolili vyslechnout svědka – v tomto případě Huntera Bidena.

https://www.theepochtimes.com/us/hunter-biden-received-special-treatment-from-us-officials-evidence-shows-5541413

Zvláštní vyšetřovatel David Weiss, který stíhá Huntera Bidena za trestný čin týkající se nelegálního držení zbraně, vyvrátil argumenty prezidentova syna, že stíhání je politicky motivované. Začalo totiž za současné Bidenovy administrativy. Hunterovi právníci se snažili zrušit stíhání argumentací, že jde o mstu Trumpovy administrativy.

https://www.theepochtimes.com/us/special-counsel-opposes-hunter-biden-motion-to-subpoena-trump-says-hes-targeting-wrong-administration-5541468

Bílý dům včera znovu vyzval Kongres, aby schválil další zdroje pro podporu Ukrajiny v konfliktu s Ruskem. V dopise adresovaném předsedovi Sněmovny reprezentantů Mikeu Johnsonovi se píše: „Bez zásahu Kongresu nám do konce roku dojdou prostředky na pořízení dalších zbraní a vybavení pro Ukrajinu a na poskytnutí vybavení z amerických vojenských zásob.“ Pentagon již zaslal Ukrajině schválenou pomoc v celkové hodnotě přes 60 miliard dolarů. Další finance by mohly být pákou republikánů k vyjednávání s demokraty o rozpočtu.

https://www.theepochtimes.com/us/white-house-calls-for-more-funding-for-ukraine-warns-money-running-out-5540873

Ředitel FBI Christopher Wray dnes řekl zákonodárcům, že Spojené státy čelí od začátku říjnového konfliktu mezi Izraelem a Hamásem bezprecedentnímu nárůstu teroristických hrozeb.

https://www.theepochtimes.com/us/fbi-director-says-terror-threats-elevated-to-all-time-high-since-hamas-attacks-5541542

Bývalý představitel ministerstva zahraničí, Národní bezpečnostní rady, velvyslanec Manuel Rocha byl zatčen za spáchání několika federálních trestných činů, když měl po 40 let působit jako agent kubánského režimu.

https://www.theepochtimes.com/us/former-us-ambassador-charged-with-secretly-spying-for-the-cuban-government-for-40-years-5541127

V pondělí vydal federální odvolací soud příkaz proti Bidenově administrativě a zakázal agentům pohraniční stráže přestříhávat ostnatý drát podél texasko-mexické hranice.

https://www.theepochtimes.com/article/federal-appeals-court-grants-order-to-block-cutting-razor-wire-at-southern-border-5540795

Richard Lindzen, emeritní profesor atmosférických věd na Massachusettském technologickém institutu, prohlásil, že ačkoli globální nárůst teploty v důsledku skleníkového efektu je reálný, je malý a nepředstavuje existenční hrozbu. Navíc se na něm dle něj podílejí CO2 a metan pouze minimálně a způsoben je především vodní párou a mraky.

https://www.theepochtimes.com/article/analysis-climate-scientist-says-its-unreasonable-to-call-climate-change-an-existential-threat-5541319