Redakce Epoch Times

7. 5. 2023

80letý prezident Joe Biden se v rozhovoru na MSNBC pokusil rozptýlit obavy voličů ze svého věku: „Nabyl jsem zatraceně mnoho moudrosti a vím toho víc než drtivá většina lidí. Jsem zkušenější než kdokoli, kdo kdy kandidoval. A myslím, že jsem prokázal, že jsem čestný a také efektivní.“

https://www.theepochtimes.com/joe-biden-responds-to-age-concerns-for-his-reelection-bid_5247653.html

Prezident Joe Biden sdělil v pátek novinářům, že jeho syn Hunter „neudělal nic špatného“. Reagoval tak na zvěsti, dle kterých by mohl prokurátor z Delaware Huntera brzy obvinit z trestných činů týkajících se daní a nepravdivých informací uvedených při koupi pistole.

https://www.theepochtimes.com/biden-says-son-hunter-has-done-nothing-wrong-amid-rumors-of-federal-charges_5247101.html

Ministerstvo spravedlnosti požaduje 25 let vězení pro zakladatele organizace Oath Keepers Elmera Stewarta Rhodese III. poté, co byl u soudu shledán vinným ze spiknutí pro rozvratnou činnost a dalších obvinění souvisejících s 6. lednem.

https://www.theepochtimes.com/doj-seeks-25-year-prison-sentence-for-oath-keepers-founder-stewart-rhodes_5247241.html

Demokratický guvernér Minnesoty podepsal zákon, který klasifikuje jako trestný čin to, co představitelé považují za volební dezinformace.

https://www.theepochtimes.com/minnesotas-new-election-legislation-criminalizes-what-officials-deem-misinformation_5246369.html

Guvernér státu Georgia Brian Kemp v pátek podepsal zákon, kterým se zřizuje nová komise s pravomocí trestat a odvolávat nezvladatelné prokurátory, a prohlásil, že se tím omezí „krajně levicoví prokurátoři“, kteří svým měkkým postojem ke zločinu snižují bezpečnost v ulicích.

https://www.theepochtimes.com/georgia-adopts-law-to-crack-down-on-far-left-prosecutors-who-are-soft-on-crime_5246939.html

Radní města Denver demokratka Candi CdeBacaová vyzvala coloradskou vládu, aby zvýšila daně bělošským podnikatelům a tyto peníze poskytla podnikatelům černé a hnědé pleti coby formu reparací.

https://www.theepochtimes.com/denver-city-councilmember-wants-to-tax-white-owned-businesses_5246341.html

Úřad šerifa kalifornském okrese San Bernardino zaplatil kybernetickým hackerům výkupné ve výši 1,1 milionu dolarů za odstranění ransomwaru, který napadl některé systémy úřadu.

https://www.theepochtimes.com/california-sheriffs-department-pays-1-1-million-in-ransom-to-hackers-after-cyberattack_5247513.html

Úřady v newyorském okrese Rockland, který se nachází tisíce kilometrů od americko-mexické hranice, vyhlásily stav nouze poté, co se představitelé města New York City rozhodli schválit plán, dle kterého by měli být do jejich okresu přemístěni nelegální přistěhovalci.

https://www.theepochtimes.com/county-thousands-of-miles-from-southern-border-declares-state-of-emergency-over-illegal-immigration_5247906.html

Kevin Roberts, prezident nadace The Heritage Foundation, varuje před rostoucím vlivem Komunistické strany Číny ve Spojených státech a trvá na důrazné reakci americké administrativy a vedoucích představitelů, kteří by se jí měli postavit a porazit ji. V této souvislosti označil prezidenta Bidena jako pro-čínského.

https://www.theepochtimes.com/strong-american-action-needed-to-eliminate-ccp-threat-heritage-president_5246933.html