Redakce Epoch Times

7. 3. 2022

Americký ministr zahraničí Binken v pondělí uvedl, že NATO posiluje svou přítomnost ve východní Evropě dočasným rozmístěním dalších sil a vybavení a zvažuje další stálé základny v Pobaltí.

https://www.theepochtimes.com/nato-mulls-more-permanent-bases-in-baltics-blinken-says_4321617.html

Blinken v neděli sdělil, že Polsko má od USA „zelenou“ k poskytnutí starých stíhaček MiG-29 Ukrajině. Někteří představitelé Polska jsou proti a definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. (česky na epochtimes.cz)

Zákonodárci z USA i Evropy odmítají výzvu Kyjeva k zavedení bezletové zóny nad Ukrajinou a varují, že takový krok by mohl vést k rozšíření konfliktu.

https://www.theepochtimes.com/us-lawmakers-warn-following-ukraines-call-for-no-fly-zone-would-lead-to-world-war-iii_4321343.html

Několik republikánských kongresmanů avizovalo, že pokud v letošních průběžných volbách získají většinu ve Sněmovně, zahájí vyšetřování dr. Fauciho, poradce Bílého domu pro covid-19.

https://www.theepochtimes.com/gop-says-itll-investigate-fauci-if-it-retakes-house-in-2022_4320009.html

Představitelé Floridy dnes uvedli, že jejich stát jako první oficiálně doporučí, aby zdravé děti nebyly očkovány vakcínou proti covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/florida-to-become-first-state-to-recommend-against-covid-19-vaccines-for-healthy-children_4321865.html

Ministryně energetiky kanadské Alberty řekla v souvislosti s americkou delegací jednající o dodávkách ropy s Venezuelou, že právě Alberta je řešením dodávek ropy na americký trh.

https://www.theepochtimes.com/alberta-oil-can-be-a-solution-to-us-energy-supply-crunch-minister_4321132.html

„Nerad to říkám, ale musíme okamžitě zvýšit těžbu ropy a plynu,“ vykázal v sobotu Elon Musk americké vládě.

https://www.theepochtimes.com/elon-musk-urges-us-to-increase-oil-gas-output-immediately-due-to-russias-invasion-of-ukraine_4320746.html

Melinda Gates řekla pro CBS, že vztah jejího exmanžela Billa Gatese se „ztělesněným zlem“ Jeffreym Epsteinem hrál při jejich rozvodu roli.

https://www.theepochtimes.com/bill-gates-relationship-with-evil-personified-jeffrey-epstein-played-part-in-divorce-melinda-gates_4320942.html