Redakce Epoch Times

8. 5. 2023

Podle nového průzkumu Washington Post a ABC News má prezident Joe Biden i přes nedávné zahájení kampaně za své znovuzvolení nízké volební výsledky. Podpora mezi voliči je v průzkumu u Bidena nižší než u Donalda Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/biden-falling-behind-trump-as-approval-rating-hits-low-in-abc-poll_5249698.html

S tím, jak se blíží dosažení dluhového stropu, kdy si vláda již nebude moci půjčovat a bude se muset spoléhat na příchozí příjmy, aby uhradila své závazky, dostala se do popředí zájmu myšlenka aktivování 14. dodatku ústavy – tedy využití výkonné moci k prohlášení dluhového stropu za protiústavní.

https://www.theepochtimes.com/analysis-invoking-the-14th-amendment-as-plan-b-to-avert-debt-default_5246938.html

Skupina 43 senátních republikánů prohlásila, že „nesouhlasí se zvýšením dluhového stropu bez podstatných výdajových a rozpočtových reforem“, a před jednáním v Bílém domě o federálním dluhovém stropu se tak spojila se svými kolegy ze Sněmovny reprezentantů.

https://www.theepochtimes.com/43-senate-republicans-say-no-to-increasing-debt-limit-without-substantive-spending-cuts_5247847.html

Demokratický kandidát na prezidenta Robert Kennedy mladší v nedělním rozhovoru s Johnem kaci-mati-disem Catsimatidisem obvinil CIA ze zavraždění svého strýce, prezidenta Johna F. Kennedyho, v roce 1963.

https://www.theepochtimes.com/robert-kennedy-jr-blames-cia-for-assassination-of-jfk_5248271.html

Demokratická kongresmanka Sharice Davidsová požaduje, aby prezident Joe Biden a ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas spolupracovali s republikány na nalezení oboustranného řešení imigrační otázky.

https://www.theepochtimes.com/democratic-lawmaker-urges-mayorkas-to-work-with-gop-on-immigration-solution_5249455.html

Arizonská senátorka Kyrsten Sinemaová, která loni opustila Demokratickou stranu a zaregistrovala se jako nezávislá, prohlásila, že „absolutně“ skončila se stranami a nikdy nevstoupí ani k republikánům, protože nepůjde z jedné nefungující strany do druhé.

https://www.theepochtimes.com/arizona-congresswoman-wont-join-gop-you-dont-go-from-one-broken-party-to-another_5247996.html

V době spekulací o svázaných rukou Tuckera Carlsona kvůli smlouvě s Fox News sdělil Tuckerův právník, že myšlenka umlčení jeho klienta je více než absurdní.