Nová studená válka je v plném proudu. Čínský komunistický režim se chystá zřídit špionážní základnu na Kubě. Spojené státy se zase chystají vyslat na Tchaj-wan bezpilotní letouny a zabezpečit si zpravodajské informace v reálném čase.

https://www.theepochtimes.com/new-cold-war-ccp-spy-base-planned-for-cuba-us-drones-for-taiwan_5320836.html

Prezident Joe Biden vetoval republikánský návrh zákona, který měl zrušit prezidentův plán na prominutí, resp. federální kompenzaci studentských půjček do 20 000 dolarů.

https://www.theepochtimes.com/biden-vetoes-gop-led-bill-to-stop-unfair-student-loan-forgiveness-plan_5320036.html

Sněmovní výbor pro dohled včera upustil od plánu hlasovat o obvinění ředitele FBI Christophera Wraye z pohrdání Kongresem poté, co Wray po představení rezoluce předal výboru dokument, kterého se třenice týkaly.

V době, kdy se v médiích objevují zprávy o tom, že federální žalobce je připraven obžalovat Donalda Trumpa z nesprávného zacházení s tajnými dokumenty, přichází Trump s protiúderem.

Na Truth Social napsal: „Šokující! Jeden z nejvýše postavených žalobců na ministerstvu spravedlnosti byl údajně tak posedlý touhou ‚dostat Trumpa‘, že se pokusil podplatit a zastrašit právníka, který zastupoval někoho, kdo byl v něčím hledáčku a zastrašovaný, aby falešně obvinil a vykonstruoval informace o prezidentu Donaldu J. Trumpovi a o zločinu, který neexistuje.“

https://www.theepochtimes.com/trump-seeks-probe-of-doj-for-alleged-bribe-misconduct-says-fake-case-must-be-dropped_5320602.html

Vedení Sněmovny reprezentantů zrušilo plánovaná hlasování do konce týdne po vzpouře jedenácti konzervativních republikánů z Freedom Caucusu, bez kterých strana v dolní komoře nedosáhne na většinu.

Skupina zákonodárců z obou politických táborů oznámila vytvoření pracovní skupiny pro boj proti rostoucímu vlivu Číny v Indopacifiku.

https://www.theepochtimes.com/house-lawmakers-form-bipartisan-task-force-to-combat-chinas-influence-in-indo-pacific_5319857.html

Republikánští zákonodárci předložili návrh zákona, který má Pentagonu znemožnit financování univerzit, na nichž se nacházejí na čínský režim napojené Konfuciovy instituty.

https://www.theepochtimes.com/gop-bill-would-ban-pentagon-funding-universities-hosting-china-linked-confucius-institute_5319814.html

Republikánský národní výbor včera otočil v postoji k předčasnému volení a pobídl své voliče, aby tuto možnost využili. Změnu oznámila předsedkyně výboru Rona McDannielová.

https://www.theepochtimes.com/rnc-rolls-out-campaign-to-push-early-voting_5318637.html

Nejvyšší soud se postavil na stranu environmentalistů, když zamítl žádost těžařského průmyslu o zvrácení zákazu podmořského frakování v Kalifornii.

https://www.theepochtimes.com/supreme-court-rejects-oil-industry-challenge-to-reverse-offshore-fracking-ban-in-california_5314603.html

Představitel Supermana z devadesátých let Dean Cain prodává svůj dům v kalifornském Malibu za sedm milionů dolarů. Stěhuje se do Nevady kvůli tomu, co popisuje jako „příšernou“ politiku. Připojil se tak k řadě dalších hollywoodských herců, firem či běžných lidí, kteří z Kalifornie utíkají.

https://www.theepochtimes.com/superman-actor-dean-cain-sells-7-25-million-california-home-moves-to-nevada-citing-terrible-policies_5320436.html