Celebrity, od Nicole Kidmanové po Zaca Efrona, propagují konzumaci hmyzu již řadu let.

Ale proč?

Roman Balmakov zkoumá prostředí našeho globálního zdroje potravin – zemědělského průmyslu. Stanou se jídelní stoly plné cvrčků a červů naší novou realitou?

Náš cíl

Zemědělci jsou páteří našeho potravinového systému a jsou nuceni se uskromnit. Na jejich osobních zkušenostech a pohledu ale záleží. A my chceme jejich hlasy šířit.

Lidé si neuvědomují, co je čeká. Myslí si, že je to teď těžké … ceny potravin se zdvojnásobí [kvůli regulacím, které mají dopad na zemědělce].

Nemohu provozovat farmu jen na pět procent. Tím to pro mě skončilo … vzhledem k regulacím to nemohu nikomu prodat. Nikdo nechce nakupovat. [Vláda to ale koupit chce]. A proto [mají] ty regulace, myslím.

[Plán irské vlády v oblasti klimatu by způsobil] „výrazné snížení produkce“ a potenciálně „devastaci zemědělského sektoru v Irsku“.

„Není to válka proti zemědělství, je to válka proti malým zemědělcům a nezávislým farmářům, je to válka na podporu elitního velkozemědělského průmyslu.“

Důkazy z celého světa

Náš tým vedl rozhovory s farmáři a odborníky z oboru od Nizozemska přes Srí Lanku až po Kalifornii.
Když podpoříte naši produkci, pomůžete nám odhalit jejich pravdivé zkušenosti a pohledy.

50

Rozhovorů

25

Lokalit

119

Hodin záznamu

Roman Balmakov

„Po mé reportáži o protestech farmářů v Nizozemsku jsem věděl, že za tím, co vidíme, je něco víc. Byl jsem nucen pátrat po pravdě a nemohu se dočkat, až tento film představí naše objevy světu.“

Nezapomeňte film ohodnotit na Česko-slovenské filmové databázi!

Šíření nebo publikování dokumentu na jiné webové stránky je zakazáno a v rozporu s autorskými právy.
© 2023, EpochTV