20100509_sport_logomspPoslední zápas základní skupiny C přinesl výbornou podívanou a zasloužené vítězství českého týmu.

small_Sweden1 : 2 small_Czech_Republic

Sestavy

Švédsko (trenér B.A. Gustafsson): Gustavsson – Johansson (C), Hedman, Ericsson Jon., Karlsson, Ekman Larsson, Backman, Gunnarsson - Martensson, Ericsson Jim., Nilson - Engqvist, Wallin, Paarjavi Svenson - Persson, Omark, Harju - Pettersson, Andersson, Nylander.
Česká republika (trenér V. Růžička): Vokoun - Rozsíval, Čáslava, Rachůnek, Gřegořek, Barinka, Blaťák, Novák - Červenka, Klepiš, Jágr - Marek, Rolinek (C), Voráček - Novotný, Vampola, Kašpar - Růžička, Koukal, Kvapil.

1. třetina

Hned v první minutě šel na trestní lavici Jágr za hákování. Švédové tak začali přesilovkou a měli před očima vidinu rychlého gólu. Tu jim ale zkazil kapitán českého mužstva Rolinek. Vzal soupeřům puk ve středním pásmu, rozjel se na Gustavssona, poslal mu puk za záda a náš tým do vedení 0:1.

Následoval velmi pěkný hokej, až nebývale aktivní z naší strany. Rozhodně nejlepší podívaná na českou hru na tomto šampionátu. V polovině třetiny jsme měli početní výhodu pět na tři, která přinesla pěkné momenty, ale bez zakončení. Při naskočení čtvrtého Švéda na led – Nylandera – se zastavil tep nejednomu českému fanouškovi. Dostal totiž puk na hůl a v úniku stíhaném Rachůnkem ohrozil Vokouna.

2. třetina

Švédové nastoupili hodně dravě a takové tempo si udržovali celou třetinu. Ve 24. minutě se z levé strany na našeho gólmana řítil Wallin, který za sebe propustil kotouč Svensonovi, a ten svou střelou zápěstím prostřelil Vokouna. Srovnal na 1:1.

Ve 28. minutě byl vyloučen Novotný. Česko ustrážilo švédskou „kombinatoriku“ a viník vracející se z trestní lavice našel Komeťáka Hubáčka, který označkoval pravý horní roh švédské svatyně. 1:2

Následovalo ještě několik pěkných akcí a zákroků na obou stranách a také několik potyček.

3. třetina

Výborný hokej pokračoval i v poslední části hry; přesuny z jedné strany na druhou a skvělé zákroky naší obrany i brankáře. Například na konci 47. minuty se do velké šance na dorážku dostala česká hvězdná šedesát osmička. Vzápětí se hra přesunula na druhou stranu, kde pohrozil Vokounovi Larsson. V 51. minutě nám ještě Švéd Harju orazítkoval tyčku.

Švédům už k vyrovnání nepomohlo ani Gustavssonovo odvolání ke konci hracího času.

Česko, Švédsko i Norsko postupují ze skupiny C do kvalifikačních bojů. Naši borci se tak v Mannheimu utkají v sobotu se Švýcarskem (15.5. 20:15), v pondělí s Lotyšskem (17.5. 20:15) a v úterý s Kanadou (18.5. 16:15).