O nás
The Epoch Times front page October 10 2013
Přebal deníku Epoch Times, 10. září 2013, New York, který získal ocenění v žebříčku nejlepších titulních stran.

Společnost The Epoch Times je založena na svobodě tisku a lidskosti. Vzniku média předcházela rostoucí potřeba poskytnout necenzurované zprávy z Číny lidem zasaženým propagandou Čínské komunistické strany.

Společnost založila skupina Číňanů žijících v USA poté, co se stali svědky událostí, jako bylo krvavé potlačení studentského povstání na náměstí Nebeského klidu v Pekingu v roce 1989 či začátku pronásledování duchovní praxe Fa-lun Kung (Falun Gong) v Číně v roce 1999. Nejprve začali vydávat noviny v čínštině, a vzali tím na sebe a své blízké velké nebezpeční. Někteří reportéři působící v Číně byli uvězněni a někteří mučeni.

Základními kameny společnosti The Epoch Times je čestnost a pravdivost ve zprávách či jednotlivých příbězích, na kterých skutečně záleží.

První anglické vydání The Epoch Times vyšlo v internetové verzi v roce 2003, první tisková verze o rok později. Zaměstnanci se již od začátku působení novin zavázali k objektivitě reportáží, dodržování společensky odpovědného firemního kodexu jakož i lidských práv a svobod.epoch-times-cr-pripravujeme-novy-special-svet-sherlocka-holmese-1
Epoch Times připravuje nový speciál – Svět Sherlocka Holmese. (History Foto Atelier, Praha/ history-foto.cz)

Česká redakce

Česká redakce pracuje jako malá odnož anglické pobočky, se třemi redaktory a dvěma překladateli. Zaměřuje se především na zásadní události v Číně, dění v ČR spojené s Čínou a další oblasti.

V únoru 2015 začal projekt speciálních tištěných vydání. První výtisk nazvaný "Morální základy české společnosti" se na novinových stáncích objevil začátkem října 2015.

V roce 2017 začal vycházet tištěný magazín jako dvouměsíčník naplněný řadou rubrik od kultury, rozhovorů a publicistiky ke zdraví až k významným událostem týkajícím se oblasti Číny.

Naše poslání

The Epoch Times se stalo nezávislým hlasem v tisku i na internetu. Snažíme se přinášet pravdivé a zodpovědné zprávy, které by čtenářům zlepšily osobní život, jakož i pochopení a úctu k sousedům přes ulici i po celé planetě. Svým přístupem a obsahem podporujeme univerzální lidské hodnoty, práva a svobody. Jsme firma, která klade zájmy našich čtenářů na první místo ve všem, co děláme.

Kdo jsme?

The Epoch Times je soukromá zpravodajská společnost. Naše síť lokálních reportérů z celého světa pokrývá autentické příběhy z mnoha míst, které jsou hodnotné i celosvětově. Naše nezávislost nám umožňuje prezentovat rozmanitost názorů.

Naš cíl

V dnešní době, ve které jsme každý svědkem rychlých změn, potřebujeme k pochopení těchto rychle se měnících událostí a trendů také rychlé a spolehlivé zpravodajství. Usilujeme o pozitivní dopad na životy lidí tím, že jim sami sebe i svět okolo nich pomáháme pochopit a respektovat a také si vážit jeden druhého. Snažíme se zachytit i takové zprávy, příběhy a názory, které jinde nenajdete.

Speciální předností The Epoch Times je zpravodajské pokrytí oblasti Číny. V současnosti se svět stále více zajímá o tuto zemi, ve které nyní můžeme sledovat obrovské změny, které se chtě nechtě dotýkají každého z nás. Obchodní a političtí představitelé, stejně tak jako běžní občané z celého světa, mají otázky ohledně jejího směřování. Díky autentickým zprávám naší čínské edice jsme schopni zajistit kvalitně zdokumentované příběhy z této oblasti, které jiná média nemají.

Naše hodnoty

Základním právem člověka je právo být vyslechnut. Podporujeme a prosazujeme svobodu tisku, svobodu projevu a svobodu shromažďování. Stejně tak jsme i silní zastánci svobody vyznání a lidských práv pro všechny.

Snažíme se hovořit za ty, kteří jsou utlačováni a nemohou sami svobodně promlouvat. Zajímáme se o ty, kteří jsou ve sporu, a snažíme se jim ukázat lidskou stránku, kterou mají obě strany společnou, a poukazujeme na soucit, který jim může pomoci respektovat druhé.

Pracujeme na příbězích každodenního života, nejedná se však o senzace, nýbrž o příběhy, které mají trvalý význam i pro budoucí generace. Snažíme se tak brát ohled na lidské dějiny i z dlouhodobého hlediska.

Naše historie

První anglické vydání The Epoch Times vyšlo on-line v roce 2003, první tisková verze o rok později v New Yorku, což splňovalo rostoucí poptávku po vydávání zpráv a jednotlivých příběhů, které jsme publikovali. Čtenářům můžeme nabídnout jak anglickou verzi, tak verze v mnoha dalších jazykových mutacích.

Zahájení publikační činnosti čínsko-jazyčného vydání Epoch Times předcházela stoupající naléhavost poskytnout lidem necenzurované zprávy z Číny. První tisková verze vyšla v čínštině v květnu 2000 v New Yorku, webová verze v srpnu 2000. Díky regionálním pobočkám z mnoha zemí se noviny rozrostly a staly se největšími čínskými novinami mimo pevninskou Čínu a Tchaj-wan.

Náš dosah

Publikujeme zpravodajství v 21 jazycích ve 35 zemích na pěti kontinentech. Jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout tiskové verze v čínštině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, ruštině, hebrejštině, japonštině, korejštině, indonéštině, stejně jako webové verze v češtině, slovenštině, ukrajinštině, bulharštině, rumunštině, vietnamštině, švédštině, turečtině, portugalštině, italštině a perštině.

The Epoch Times plánuje pokračovat v rozvoji a rozšiřování do dalších oblastí a jazykových edicí. Jsme optimističtí ohledně naší budoucnosti. Sledujte náš růst!

small United Kingdom