O nás
The Epoch Times front page October 10 2013
Přebal deníku Epoch Times, 10. září 2013, New York, který získal ocenění v žebříčku nejlepších titulních stran.

Společnost The Epoch Times je založena na svobodě tisku a lidskosti. Vzniku média předcházela rostoucí potřeba poskytnout necenzurované zprávy z Číny lidem zasaženým propagandou Čínské komunistické strany.

Společnost založila skupina Číňanů žijících v USA poté, co se stali svědky událostí, jako bylo krvavé potlačení studentského povstání na náměstí Nebeského klidu v Pekingu v roce 1989 či začátku pronásledování duchovní praxe Fa-lun Kung (Falun Gong) v Číně v roce 1999. Nejprve začali vydávat noviny v čínštině, a vzali tím na sebe a své blízké velké nebezpeční. Někteří reportéři působící v Číně byli uvězněni a někteří mučeni.

Základními kameny společnosti The Epoch Times je čestnost a pravdivost ve zprávách či jednotlivých příbězích, na kterých skutečně záleží.

První anglické vydání The Epoch Times vyšlo v internetové verzi v roce 2003, první tisková verze o rok později. Zaměstnanci se již od začátku působení novin zavázali k objektivitě reportáží, dodržování společensky odpovědného firemního kodexu jakož i lidských práv a svobod.

epoch-times-cr-pripravujeme-novy-special-svet-sherlocka-holmese-1
Epoch Times připravuje nový speciál – Svět Sherlocka Holmese. (History Foto Atelier, Praha/ history-foto.cz)

Česká redakce

Česká redakce pracuje jako malá odnož anglické pobočky, se třemi redaktory a dvěma překladateli. Zaměřuje se především na zásadní události v Číně, dění v ČR spojené s Čínou a další oblasti.

V únoru 2015 začal projekt speciálních tištěných vydání. První výtisk nazvaný "Morální základy české společnosti" se na novinových stáncích objevil začátkem října 2015.

Naše poslání

The Epoch Times se stalo nezávislým hlasem v tisku i na internetu. Snažíme se přinášet pravdivé a zodpovědné zprávy, které by čtenářům zlepšily osobní život, jakož i pochopení a úctu k sousedům přes ulici i po celé planetě. Svým přístupem a obsahem podporujeme univerzální lidské hodnoty, práva a svobody. Jsme firma, která klade zájmy našich čtenářů na první místo ve všem, co děláme.

Kdo jsme?

The Epoch Times je soukromá zpravodajská společnost. Naše síť lokálních reportérů z celého světa pokrývá autentické příběhy z mnoha míst, které jsou hodnotné i celosvětově. Naše nezávislost nám umožňuje prezentovat rozmanitost názorů.

Naš cíl

V dnešní době, ve které jsme každý svědkem rychlých změn, potřebujeme k pochopení těchto rychle se měnících událostí a trendů také rychlé a spolehlivé zpravodajství. Usilujeme o pozitivní dopad na životy lidí tím, že jim sami sebe i svět okolo nich pomáháme pochopit a respektovat a také si vážit jeden druhého. Snažíme se zachytit i takové zprávy, příběhy a názory, které jinde nenajdete.

Speciální předností The Epoch Times je zpravodajské pokrytí oblasti Číny. V současnosti se svět stále více zajímá o tuto zemi, ve které nyní můžeme sledovat obrovské změny, které se chtě nechtě dotýkají každého z nás. Obchodní a političtí představitelé, stejně tak jako běžní občané z celého světa, mají otázky ohledně jejího směřování. Díky autentickým zprávám naší čínské edice jsme schopni zajistit kvalitně zdokumentované příběhy z této oblasti, které jiná média nemají.

Naše hodnoty

Základním právem člověka je právo být vyslechnut. Podporujeme a prosazujeme svobodu tisku, svobodu projevu a svobodu shromažďování. Stejně tak jsme i silní zastánci svobody vyznání a lidských práv pro všechny.

Snažíme se hovořit za ty, kteří jsou utlačováni a nemohou sami svobodně promlouvat. Zajímáme se o ty, kteří jsou ve sporu, a snažíme se jim ukázat lidskou stránku, kterou mají obě strany společnou, a poukazujeme na soucit, který jim může pomoci respektovat druhé.

Pracujeme na příbězích každodenního života, nejedná se však o senzace, nýbrž o příběhy, které mají trvalý význam i pro budoucí generace. Snažíme se tak brát ohled na lidské dějiny i z dlouhodobého hlediska.

Naše historie

První anglické vydání The Epoch Times vyšlo on-line v roce 2003, první tisková verze o rok později v New Yorku, což splňovalo rostoucí poptávku po vydávání zpráv a jednotlivých příběhů, které jsme publikovali. Čtenářům můžeme nabídnout jak anglickou verzi, tak verze v mnoha dalších jazykových mutacích.

Zahájení publikační činnosti čínsko-jazyčného vydání Epoch Times předcházela stoupající naléhavost poskytnout lidem necenzurované zprávy z Číny. První tisková verze vyšla v čínštině v květnu 2000 v New Yorku, webová verze v srpnu 2000. Díky regionálním pobočkám z mnoha zemí se noviny rozrostly a staly se největšími čínskými novinami mimo pevninskou Čínu a Tchaj-wan.

Náš dosah

Publikujeme zpravodajství v 21 jazycích ve 35 zemích na pěti kontinentech. Jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout tiskové verze v čínštině, angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, ruštině, hebrejštině, japonštině, korejštině, indonéštině, stejně jako webové verze v češtině, slovenštině, ukrajinštině, bulharštině, rumunštině, vietnamštině, švédštině, turečtině, portugalštině, italštině a perštině.

The Epoch Times plánuje pokračovat v rozvoji a rozšiřování do dalších oblastí a jazykových edicí. Jsme optimističtí ohledně naší budoucnosti. Sledujte náš růst!

small United Kingdom