Studie zjistila, že anorexie způsobuje „značný úbytek“ mozku

Studie zjistila, že anorexie způsobuje „značný úbytek“ mozku

Vědci objevili, že anorexie má za následek drastický úbytek hmoty mozku a je tudíž daleko nebezpečnější než jiná duševní onemocnění. Dobrou zprávou je, že mozek se dokáže opět zregenerovat, pokud jedinec trpící touto chorobou nastoupí opět na cestu pravidelné stravy a začne přibírat.

Výzkum: Počet spermií u mužů klesl za posledních 45 let celosvětově o 62 procent Premium

Výzkum: Počet spermií u mužů klesl za posledních 45 let celosvětově o 62 procent

Studie mezinárodních vědců dospěla k závěru, že počet spermií u mužů dramaticky poklesl. Tento trend byl nyní potvrzen na každém kontinentě. Od roku 2000 se navíc dvojnásobně zrychlilo i roční snižování koncentrace spermií.

Z lékaře filmařem – Příběh Dr. Andrewa Wakefielda, který byl odstaven za publikaci nepohodlné studie o vakcínách Premium

Z lékaře filmařem – Příběh Dr. Andrewa Wakefielda, který byl odstaven za publikaci nepohodlné studie o vakcínách

Shrnutí rozhovoru z podcastu Epoch Health s doktorem Wakefieldem, který na základě svého výzkumu poukázal na možnou souvislost očkování proti dětským chorobám s autismem. Poté, co byl vyštván z řad lékařů a systematicky očerňován, stal se z něj uznávaný dokumentarista.

Když stáhneme topení a oblečeme svetry, co nám potom hrozí?

Když stáhneme topení a oblečeme svetry, co nám potom hrozí?

Odborníci varují, že pokud nebudeme svoje příbytky v zimním období dostatečně vytápět a zanedbáme větrání bytu, hrozí nám vznik plísní a vlhkost ve zdi. Z toho plyne, že neušetříme vlastně nic, protože budeme muset vysoušet svoje obydlí a zbavovat se plísní – a to také nestojí právě málo peněz.

Už jste stáhli topení? Pozor na ledviny! Z chladu jim hrozí záněty i dehydratace

Už jste stáhli topení? Pozor na ledviny! Z chladu jim hrozí záněty i dehydratace

Ve studených měsících mohou naše ledviny dostat pořádně zabrat. Nejde jen o klasické prochladnutí nebo záněty, které se mohou do ledvin rozšířit z močových cest. Možná překvapivě si také v zimě můžeme uhnat dehydrataci organismu, která je pro ledviny rovněž ohrožující.

Spike protein nabourává imunitu po nákaze covidem-19 i po očkování proti covidu. Odborníci radí, jak se s ním vypořádat Premium

Spike protein nabourává imunitu po nákaze covidem-19 i po očkování proti covidu. Odborníci radí, jak se s ním vypořádat

Dlouhý covid a postvakcinační syndrom mají oba podobné příznaky, protože je spojuje společný činitel – přítomnost spike proteinu v těle. Tento problematický protein může narušovat imunitu organismu ještě měsíce po nákaze či očkování. Lékaři z organizace FLCCC proto dali dohromady své zkušenosti z první ruky a sestavili postupy a léčiva, které se jim při léčbě nejvíce osvědčily.

Studie ukázala, že spolupráce čínské a západní medicíny snižuje počet úmrtí na covid-19

Studie ukázala, že spolupráce čínské a západní medicíny snižuje počet úmrtí na covid-19

Studii o možnosti integrace čínské medicíny se západní medicínou provedla v roce 2021 tchaj-wanská nemocnice Keelung Chang Gung Memorial Hospital. Závěry výzkumu potvrdily u pacientů, léčených integrovaným přístupem západní i východní medicíny, nižší závažnost příznaků i mortalitu. U pacientů, kteří byli léčeni pouze západní medicínou, byla mortalita 2,6 násobná. Výsledky studie tak zdůrazňují terapeutický potenciál kombinované terapie západní a východní medicínou.

Statiny: Jak fungují, proč mohou být nebezpečné a proč jejich užívání pečlivě zvážit Premium

Statiny: Jak fungují, proč mohou být nebezpečné a proč jejich užívání pečlivě zvážit

Statiny brzdí tvorbu cholesterolu, koenzymu Q10 – a tím narušují řadu důležitých procesů v těle. Jenže cholesterol je pro náš organismus nezbytný. Bez něj bude mimo jiné chřadnout svalstvo a docházet k mentálnímu úpadku. Rizika léčby statinami je proto dobré znát a jejich užívání pečlivě zvážit.