Tomáš Berdych přetnul jednadvacetisetovou výherní sérii Nadala. (AP/SITA)
Bitvu o semifinále turnaje Masters v Miami Tomáš Berdych v noci na pátek nevyhrál a světové jedničce Rafaelu Nadalovi podlehl. I když na Španěla nestačil už podeváté v řadě, přetnul alespoň jeho jednadvacetisetovou výherní sérii. Za dvě hodiny a sedmnáct minut prohrál 2-6, 6-3, 3-6, čímž jeho cesta k obhajobě finále z loňska skončila.

Nadal nastoupil do zápasu agresivně, čtyřmi získanými gamy v řadě. Sadu pak dotáhl hladce do vítězného konce 6-2.

Ve druhém setu nabral Berdych sebevědomí poté, co dokázal odvrátit dva brejkboly. Díky tvrdému podání a chybám Španěla dokázal Rafovi zlomit servis a sadu už ze svých rukou nepustil 6-3.

A Tomáš se málem zaskvěl i v rozhodujícím třetím dějství. Vzal Nadalovi první tři fiftýny z jeho úvodního podání. Ten ale předvedl, proč je světovou jedničkou, servis si vzít nenechal a dotáhl set do vítězného konce v poměru 6-3.

V semifinále se utká Nadal s odvěkým soupeřem Rogerem Federerem(SUI). Druhou semifinálovou dvojici známe již z předchozího dne, je jí Novak Djokovič(Srb) a Mardy Fish(USA).

Ženská část singlů je o krok napřed, ve finále se utkají Ruska Šarapovová a Běloruska Azarenkaová. Obě tenistky mají za sebou náročnou cestu turnajem, když sehrály několik třísetových zápasů. Jejich vzájemná bilance je zatím vyrovnaná.