Zľava: Richard Jenčík z Košíc a Vlastimil Lakosil zo Skalice v zápase 44. kola hokejovej Tipsport extraligy, HC Košice - HK 36 Skalica. Košice, 31. 01. 2012. (SITA)

V utorok pokračovala hokejová Tipsport extraliga 44. kolom, v ktorom vedúce Košice podľahli doma tretej Skalici 3:5. Druhý v tabuľke Slovan vyhral doma nad Nitrou 3:2 a darilo sa aj štvrtému Popradu, ktorý vyhral nad Zvolenom vysoko 9:1.

Okrem vedúcich Košíc sa v 44. kole darilo len domácim celkom, Žilina zdolala Duklu Trenčín 5:3 a Banská Bystrica nedovolila Martinu skórovať po víťazstve 3:0. Ďalšie kolo je na programe v piatok 03. 02.

HC Košice - HK 36 Skalica 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Góly: 17. Marcel Haščák (Jenčík), 29. Homer (Michel Miklík), 30. J. Tabaček (Zálešák, Jenčík) - 13. Lušňák (J. Hruška), 16. Lušňák (T. Višňovský, Pálffy), 18. Vyrúbalík (Pojkar, Obdržálek), 35. Klejna (R. Konečný), 41. R. Školiak
Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: Martin Chovan na 10 min za nešp. správanie - T. Višňovský na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozohdovali: P. Grečko - M. Grečko, V. Snášel, 7149 divákov

Hlasy
Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): Hostia nás vyučili z efektivity. V prvej tretine sme urazili šťastenu, nedali sme góly. Aj keď sa nám podarilo vyrovnať na 3:3, dostali sme štvrtý gól. Vieme, kde sme spravili chyby a musíme sa z toho poučiť."

Peter Oremus (tréner Skalice): Podali sme veľmi zodpovedný výkon, takto by sme chceli hrať vo vyraďovacích zápasoch play-off. Hoci tam boli chyby a veľa vylúčených, víťazstvo na košickom ľade je pre mužstvo veľkou psychickou vzpruhou a veľmi nás teší."

HK AutoFinance Poprad - HKm Zvolen 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)
Góly: 11. Balán (Tavželj, Vaic), 13. Vaic (P. Svitana, Balán), 15. A. Kroták (R. Rapáč), 31. Kuľha (Michal Chovan, S. Takáč), 35. Kovačevič, 36. A. Kroták (Škovira, Melicherčík), 43. A. Kroták (P. Svitana, Vaic), 47. R. Rapáč (Michal Chovan, R. Suchý), 48. P. Svitana (Vaic) - 49. Čurilla (Brabenec, Marek Slovák)
Vylúčení: 11:8 na 2 min, navyše: S. Takáč (Poprad) na 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Gašparík - M. Valach, Gavalier, 1071 divákov

Hlasy
Ladislav Svozil (tréner Popradu): Po nevydarenom stretnutí s Nitrou nás teší, že sme odohrali dobrý zápas s vynikajúcim výsledkom. Keď sme dali prvé góly, potom bolo na ľade už len jedno mužstvo. Neprestali sme hrať za stavu 3:0 ani 6:0, ale stále sme sa snažili ísť až do bránky. Na našich hokejkách bola pohoda a dávali sme pekné góly. Som rád, že sme kritickému popradskému divákovi odčinili piatkovú prehru s Nitrou."

Jozef Škrak (tréner Zvolena): Malé popradské ihrisko nám evidentne nevyhovuje. Mali sme presilovú hru, ale ani pri nej sme nedokázali vystreliť na bránku. Prvé dva góly sme dostali po chybách v obrannom systéme a potom sa spustila lavína, ktorú sa ťažko dalo zastaviť. Mám taký dojem, že dnes sme už na Donovaloch prehrávali 0:3."

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Góly: 1. Stupka (Drábek, V. Nemec), 20. P. Sivák (Richard Huna), 30. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 52. Róbert Huna (Richard Huna, P. Sivák), 60. Richard Huna (Devečka, D. Kudělka) - 10. M. Filo (Fojtík, Jakúbek), 17. P. Fabuš (Sojčík), 29. R. Tvrdoň (Tybor, O. Mikula)
Vylúčení: 5:4, navyše Pardavý (Trenčín) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Višňovský, Lokšík - Bundil, Zvrškovec, 1283 divákov

Hlasy
Milan Jančuška (tréner Žiliny): Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas z pohľadu postavenia v tabuľke. Mali sme síce dobrý vstup do stretnutia, keď sme vyhrávali 1:0, ale s prvou tretinou nie som spokojný. Mali sme málo pohybu, dokonca sme inkasovali gól pri početnej prevahe. Po preskupení útočných formácií to už bolo lepšie. Utvorili sme si viac šancí, myslím si, že za útočnú aktivitu sme zaslúžene vyhrali. Tri body sú pre nás veľmi dobré."

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): Mali sme zlý vstup do zápasu. V úvode sme prehrávali o gól, dokázali sme však odpovedať a ísť do vedenia, ale ešte v prvej tretine súper vyrovnal. V tomto zápase naši hráči vyprodukovali množstvo individuálnych chýb, viazla kombinácia, nedostávali sme sa do vyložených šancí. Za stavu 3:3 sme chceli stretnutie dotiahnuť do víťazného konca, ale nepodarilo sa nám to. Hráčom síce nechýbala snaha a nasadenie, ale práve pre spomenuté individuálne chyby sme tento zápas prehrali."

HC'05 Banská Bystrica - MHC Mountfield Martin 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 15. Brňák (Češík, Zuzin), 34. Marcinek (Matoušek, Miroslav Hlinka), 39. Brňák (Kútny, Češík)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák - M. Orolin, J. Tvrdoň, 1304 divákov

Hlasy
Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): Od úvodných minút bola réžia duelu v našich rukách. Dokázali sme súpera dostať pod tlak. Škoda len, že sme v prvej tretine strelili iba jeden gól. V druhej časti sme však pokračovali v nápore, strelili sme dva góly, ktoré boli pre mužstvo upokojujúce, ale aj rozhodujúce. Celý tím podal taktický, vyrovnaný a bojovný výkon. Myslel som si, že nervozita bude zväzovať hráčom ruky i nohy, ale zvládli to na jednotku."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): Hodnotenie z mojej strany bude veľmi krátke. Banská Bystrica hrala veľmi dobre, s nasadením, korčuľovala a prakticky nás nepustila k ničomu. Jediným naším pozitívom je vynikajúci výkon brankára Šimka a ešte to, že sme ustáli dve dlhé presilovky súpera o dvoch hráčov. Útočná hra bola mizerná, nevedeli sme sa dlhšie udržať v útočnom pásme. Boj o play-off však ešte nevzdávame, v hre je ešte 30 bodov."

HC Slovan Bratislava - HK Nitra 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 31. M. Bartánus (Frühauf, Bulík), 37. A. Kudrna (z tr. strieľania), 55. Šatan (Kukumberg, M. Bakoš) - 29. H. Ručkay (Tománek, Ordzovenský), 57. Mašlonka (Hamrák)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Štajnoch (Slovan) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Šír, Homola (obaja ČR) - P. Šefčík, M. Junek, 4834 divákov

Hlasy
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): Nitra hrala veľmi dobre a my sme boli utrápení. Našťastie sme dali nejaké góly. Andrej Kudrna dal z trestného strieľania pekný gól, trochu sme sa upokojili. Do konca zápasu to bol pre nás boj. Veľmi dobre sa uviedol brankár Karhunen, sme spokojní s víťazstvom.“

Karol Kolečáni (tréner Nitry): Chudobnému aj z hrnca vykypí. Odohrali sme ďalší dobrý zápas a do jeho polovice sme bolí lepším tímom. Dobre sme korčuľovali, kombinovali a Slovan k veľa šanciam nepustili. Bohužiaľ, dali sme len jeden gól. Po netaktických fauloch a presilovkách sa Slovan dostal do hry. Dostali sme zbytočný gól v našej presilovke. Hokej sa hrá na góly a dnes sme ich dali menej."

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body)