Camilla, vévodkyně z Cornwallu, princ Charles, princ z Walesu, královna Elizabeth II, princ Andrew, vévoda z Yorku, princ William, vévoda z Cambridge a Catherine, vévodkyně z Cambridge, stojí na balkóně Buckinghamského paláce 15. června, 2013 v Londýně. (Chris Jackson/Getty Images)

Podle posledních zpráv královna Elizabeth nechce, aby princ William a Kate Middleton pojmenovali své druhé dítě po princezně Dianě.

 

I přesto, že má William v úmyslu pojmenovat dítě po své matce, královna požaduje, aby se dítě jmenovalo po ní či její sestře Margaret, uvádí webová stránka Celeb Dirty Laundry.

Kate prý nepožaduje konkrétní jméno, ale dle zprávy „chce nejspíše pojmenovat svoji dceru po něčem květinovém a originálním, co se vůbec netýká královské rodiny“.

Jediné konkrétní volby jména, které tak vyšly najevo, jsou zatím Diana a Alžběta.

Královský životopisec Andrew Morton dříve tohoto měsíce uvedl, že se pár rozhodl pojmenovat své dítě, pokud to bude dcera, Alžběta Diana Windsor.

„Blízcí přátelé Williama a Kate mi sdělili, že pokud je to děvče, tak chtějí pojmenovat dítě po Dianě,“ uvedl Morton pro The Sun.

„Probírali holčičí jména předtím, než se narodil George, a teď doufají, že to další je holka, a tak mohou uskutečnit své přání pro vzdání pocty Williamově matce.“

Žádná chlapecká jména dosud nebyla zmíněna.


Č
lánek byl redakčně upraven

Přeložil: PP small United States