Redakce Epoch Times

13. 11. 2023

Prezident Biden dnes přivítal v Bílém domě vítěze Stanley cupu Vegas Golden Knights.

https://www.theepochtimes.com/epochtv/biden-welcomes-vegas-golden-knights-to-the-white-house-5528518

Republikánský Senátor Tim Scott včera překvapivě na Fox News sdělil, že odstupuje z kandidatury na prezidenta ve volbách 2024.

https://www.theepochtimes.com/us/gop-2024-hopeful-tim-scott-announces-hes-dropping-out-of-presidential-race-5528258

Jacob Chansley alias „šaman“, známý z událostí z 6. ledna v Kapitolu, podal přihlášku ke kandidatuře do Kongresu za libertariány.

https://www.theepochtimes.com/us/jacob-chansley-the-jan-6-qanon-shaman-launches-2024-congressional-bid-5528058

Zákonodárci obou politických stran vyzvali Bidenovu administrativu, aby zvážila zvýšení cel na čínské automobily a zpřísnění pravidel týkajících se zemí původu, s cílem zabránit zaplavení Spojených států čínskými elektromobily.

https://www.theepochtimes.com/us/us-lawmakers-call-for-tariffs-increase-on-china-made-cars-amid-ccps-ev-dominance-concerns-5526945

Donald Trump mladší dnes usedl na lavici svědků jako první v občansko-právním procesu, který vede proti Trump Organization newyorská vrchní st. zástupkyně Letitia Jamesová.

https://www.theepochtimes.com/us/donald-trump-jr-testimony-kicks-off-trump-defense-in-ny-fraud-trial-5528445

Pentagon v neděli oznámil, že jeho síly provedly další přesné údery na cíle ve východní Sýrii. Údery měly být reakcí na pokračující útoky proti americkému personálu v Iráku a Sýrii.

https://www.theepochtimes.com/us/us-conducts-more-strikes-in-eastern-syria-pentagon-says-following-continued-attacks-on-forces-in-region-5528199

V době rostoucích jaderných a raketových hrozeb ze strany Pchjongjangu se ministři obrany Spojených států, Jižní Koreje a Japonska dohodli na sdílení údajů o odpalech severokorejských raket.

https://www.theepochtimes.com/us/us-japan-and-south-korea-to-share-data-on-north-korea-missile-program-5528397

Major americké armády, který nedávno odešel do výslužby, sdělil pro Epoch Times, že Pentagon si uvědomuje, jak progresivní politika přispívá k tomu, že americká armáda nedosahuje svých náborových cílů, ale ti, kdo jsou uvnitř, to nesmějí veřejně přiznat.

https://www.theepochtimes.com/us/exclusive-retired-army-officer-says-he-was-barred-from-publicly-recognizing-woke-policies-are-harming-recruitment-5523435

Starosta New York City Eric Adams sdělil, že nebyl obviněn z žádného pochybení v souvislosti s vyšetřováním FBI, které se týkalo získávání finančních prostředků na jeho kampaň. Nedávno mu federálové zabavili mobily a iPad.

https://www.theepochtimes.com/us/nyc-mayor-issues-fresh-comments-insists-no-wrongdoing-on-his-part-amid-fbi-probe-5528188