Celý dokument sledujte zde | délka 37 minut


The Epoch Times představuje exkluzivní dokumentární film Pátrání po původu viru: laboratorní tajemství, utajování KS Číny a další smrtící pandemie, který nyní můžete sledovat v angličtině na Epoch TV.

V době zveřejnění tohoto videa zemřelo na covid-19 téměř 5,1 milionu* lidí (více než 750 000 v USA).

Do pátrání po původu viru byly nasazeny špičkové vyšetřovací kapacity světa, včetně nejlepších vědců – jejich pátrání je zavedlo do čínského Wu-chanu, kde se setkali s mnoha překážkami, které ještě nebylo možné překonat.

Záhadu původu koronaviru obklopují teorie a podezření, zatímco konkrétních odpovědí je málo. Ale možná je to proto, že se kladou nesprávné otázky.

Ve svých reportážích Brendon Fallon pečlivě sledoval Čínu a její vládnoucí režim. Tušil, že k pochopení toho, jak tam mohla globální pandemie začít, je nutné porozumět tomu, co se v té době dělo ve městě Wu-chan – na trzích, v laboratoři a mezi vědci a úředníky.

Nikdo by si nedokázal představit, jak mimořádný vzorec intrik, utajování a zjevného kriminálního chování se objevil; a i když tento vzorec možná začíná v Číně, rozhodně sahá dalek o za její hranice.

Při pátrání po zdroji virové epidemie Fallon hovoří s předními odborníky z mnoha oborů, od mikrobiologie a studia nemocí až po mezinárodní vztahy a moderní historii. S každým dalším odhalením vidíme, že potřeba najít původ včas, abychom pomohli zabránit další epidemii, se stává překvapivě naléhavější.