„Hollywood v obležení“ je původní dokument NTD, který odhaluje, jak Hollywood pomáhá prosazovat agendu globálního protivníka, jaké důsledky to bude mít pro naši budoucnost a co dělají odvážní jednotlivci, aby tento trend změnili. Film sleduje Chrise Fentona, bývalého hollywoodského manažera, a Tiffany Meierovou, investigativní reportérku, na jejich cestě za odhalením příběhu, který ilustruje lukrativní propojení Hollywoodu a Číny.

PROHLÁŠENÍ PRODUCENTA

Hollywood už léta uchvacuje představivost. Co se ale stane, když se změní ve válečný nástroj?

Čínská komunistická strana, která využívá emocí, přišla na to, jak ovlivnit veřejné mínění ve svůj prospěch. A velká část Hollywoodu se s ní snažila dohodnout a cenzurovala se ve snaze získat podíl na obrovských ekonomických ziscích, které z Číny přicházejí. To vše je však draze zaplaceno.

V současných globálních konfliktech je stále větší důraz kladen na vojenskou sílu. Ale uprostřed toho existuje jiný druh síly, o kterém se mluví již méně: měkká síla. Komunistická Čína nejenže buduje svou vojenskou sílu, ale v průběhu let zdokonaluje i svou měkkou sílu, proniká do všech aspektů našeho života a mění náš pohled na svět. To vše bez jediného výstřelu.

Tento dokumentární film zachycuje příběh o tom, jak Hollywood vstupuje na čínský trh a v průběhu let zjišťuje, co ho to bude stát. Nejen průmysl, ale i samotnou podstatu Ameriky.

Tiffany Meierová,
investigativní reportérka,
moderátorka pořadu NTD „Čína v centru pozornosti“