Ještě před nedávnem úřadující guvernér Arkansasu Asa Hutchinson dnes oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA. Je tak čtvrtým oficiálním kandidátem republikánského tábora v nadcházejícím volebním období.

https://www.theepochtimes.com/former-republican-governor-announces-2024-presidential-campaign_5166372.html

Skupina republikánských zákonodárců požaduje, aby ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb poskytlo důkazy, které by ospravedlnily podporu administrativy pro procedury pro změnu pohlaví u nezletilých.

https://www.theepochtimes.com/gop-lawmakers-ask-hhs-to-provide-evidence-for-policy-supporting-gender-transition-treatment-for-minors_5163988.html

Trumpův poradce Jason Miller dnes potvrdil serveru Newsmax, že Donald Trump přednese v úterý večer projev ze své rezidence Mar-a-Lago.

https://www.theepochtimes.com/trump-to-address-nation-on-tuesday-night-from-mar-a-lago-just-hours-after-arraignment_5166455.html

Podle některých znalců politiky a historie nejenže obvinění Donalda Trumpa přispělo k posílení jednoty republikánské strany, ale může také oslabit důvěru Američanů v justici.

https://www.theepochtimes.com/trump-indictment-unifies-gop-undermines-americans-trust-in-justice-system-pundits_5164628.html

Stormy Daniels, ústřední postava Braggova případu vedenému proti Trumpovi, v sobotu na Times Radio řekla, že svědčit by určitě šla, ale že zatím předvolání nedostala. I když v roce 2018 podepsala prohlášení, že s Trumpem žádný sexuální vztah neměla, pravda je dle ní opačná.

https://www.theepochtimes.com/stormy-daniels-eager-to-testify-in-trump-trial_5165856.html

Federální soudce dočasně zablokoval nový zákon státu Tennessee, který zakazuje pořádání Drag show za přítomnosti nezletilých. Dle jeho vyjádření je zákon vágní a příliš široký.

https://www.theepochtimes.com/federal-judge-blocks-tennessee-law-banning-drag-shows-with-minors-present_5165357.html

21 vrchních státních zástupců varovalo 53 předních firem z finančního sektoru, že pokud přistoupí k preferování ESG investičních programů, mohou se dopustit protizákonného jednání vůči svým klientům.

https://www.theepochtimes.com/21-state-ags-warn-53-banks-against-adopting-the-esg-scoring-systems_5163695.html

Po měsíci nejistoty v bankovním sektoru banka Barclays varuje, že „druhá vlna“ výběrů vkladů je stále pravděpodobnější, což je známkou toho, že ona nejnovější bankovní krize ještě neskončila.

https://www.theepochtimes.com/barclays-warns-of-second-wave-of-deposit-outflows-as-sleepy-depositors-awake-and-run-for-exits_5162842.html

Nedávný průzkum veřejného mínění Chicagské univerzity a Wall Street Journal ukázal na úpadek tradičních amerických hodnot a potvrzuje slova konzervativců – charakter Ameriky se mění. Konkrétně, vlastenectví je důležité pro 38 % dotázaných, zatímco před 25 lety jej považovalo za důležité 70 % Američanů. Pro 59 % respondentů bylo tehdy důležité mít děti, dnes je to jen 30 %. A důležitost náboženství klesla z 62 % na současných 39.

https://www.theepochtimes.com/fearful-churches-are-failing-to-teach-americans-moral-character-says-pastor_5164731.html

Federální soud zamítl žalobu Brook Jacksonové vůči Ventavii a Pfizeru. I když předložila záznamy, které prokazovaly pochybení u klinických testů, včetně nezaznamenávání nežádoucích účinků, porušení zákona, na kterém postavila žalobu, se dle soudce nepodařilo prokázat.

https://www.theepochtimes.com/pfizer-covid-19-vaccine-trial-whistleblower-case-dismissed-by-judge_5165422.html