Redakce Epoch Times

1. 6. 2023

Bílý dům ve středu oznámil další 300-milionový balíček vojenské pomoci Ukrajině. Mluvčí bezpečnostní rady John Kirby sdělil, že Washington dal Kyjevu najevo, že nepodporuje útoky na ruském území. Zároveň ale připustil, že nad ukrajinskou armádou nemají kontrolu. Balíček má obsahovat protileteckou munici. Od února 2022 administrativa poskytla Ukrajině už 37,6 miliardy dolarů.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-approves-300-million-in-arms-package-asks-ukraine-not-to-strike-inside-russia_5305235.html

Senátorka Joni Ernstová a členové jejího týmu zjistili, že během posledních 5 let „přistálo“ v Číně a v Rusku přes 1,3 miliardy dolarů z federálních grantů – a tedy z amerických daní. Dle Vládního úřadu pro zodpovědnost jde jen o špičku ledovce. Problémem je nedostatečné sledování financování.

Republikánský kongresman Chris Stewart oznámil rezignaci na své sněmovní křeslo kvůli rodinným důvodům. Křehká republikánská většina se tak na nějakou dobu ztenčí na 221 křesel. Demokratů je v dolní komoře 213.

https://www.theepochtimes.com/gop-congressman-to-resign-shrinking-republican-majority_5305671.html

Sněmovna reprezentantů včera udělala první krok na odvrácení platební neschopnosti země, když schválila legislativní návrh zahrnující dočasné uvolnění dluhového stropu. Dnes o něm bude hlasovat Senát.

Mezi uchazeče o republikánskou nominaci na prezidenta se oficiálně brzy zařadí bývalý viceprezident Mike Pence a bývalý guvernér New Jersey Chris Christie.

https://www.theepochtimes.com/mike-pence-and-chris-christie-set-to-enter-2024-presidential-race_5305660.html

Ředitel FBI Christopher Wray včera potvrdil existenci dokumentu, který podle republikánů ze sněmovního výboru pro dohled obsahuje důkazy o tom, že se Joe Biden zapojil do úplatkářské trestné činnosti s cizím státním příslušníkem.

https://www.theepochtimes.com/fbi-director-confirms-existence-of-document-alleging-biden-engaged-in-bribery-house-gop_5304275.html

Project Veritas zažaloval svého zakladatele Jamese O’Keefa. O’Keefe dle žaloby porušil smlouvu tím, že založil konkurenční skupinu, zatímco byl stále zaměstnán u Project Veritas, a také měl několikrát nepravdivě uvést, že byl propuštěn, přestože byl stále zaměstnán, byť suspendován.

https://www.theepochtimes.com/project-veritas-sues-founder-james-okeefe_5303614.html

V květnu publikovaná studie mezinárodního týmu dochází k závěru, že opakované očkování proti covidu-19 oslabuje imunitní systém, což může způsobit náchylnost k život ohrožujícím onemocněním, jako je například rakovina.

https://www.theepochtimes.com/health/repeated-covid-19-vaccination-weakens-immune-system-study_5305770.html