Redakce Epoch Times

10. 10. 2023

Lídr republikánské senátní menšiny Mitch McConnell žádá Bidenovu administrativu a americké spojence, aby přijali nové sankce proti Íránu kvůli napomáhání Hamásu.

https://www.theepochtimes.com/us/mcconnell-urging-us-allies-to-impose-new-sanctions-against-iran-5506956

Nový náčelník amerického generálního štábu Charles Brown varoval Írán, aby se nezapojoval do konfliktu mezi Hamásem a Izraelem.

https://www.theepochtimes.com/us/top-us-general-warns-iran-not-to-get-involved-in-israel-crisis-5507487

Mluvčí Národní bezpečnostní rady John Kirby v pondělí sdělil, že vojenská materiální pomoc Izraeli je již na cestě. Obsah balíku však nekonkretizoval.

https://www.theepochtimes.com/world/us-military-assistance-is-on-the-way-to-israel-white-house-5506952

Podle prohlášení Bílého domu byl prezident Joe Biden tento týden vyslechnut v rámci probíhajícího vyšetřování zvláštního vyšetřovatele Roberta Hura, které se týká jeho nakládání s utajovanými dokumenty z doby, kdy byl viceprezidentem.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-interviewed-by-special-counsel-in-classified-documents-probe-white-house-5507055

Robert Kennedy ml. řekl na předvolebním mítinku ve Filadelfii, že otáčí novou stránku v americké politice, protože ve volbách uspěje jako historicky první nezávislý prezident.

https://www.theepochtimes.com/us/this-time-the-independent-is-going-to-win-rfk-jr-vows-5507086

Federální žalobce Weiss z Delaware, který vyšetřuje prezidentova syna, chtěl obvinit Huntera Bidena ve Washingtonu, ale tamní prokurátor to odmítl. Sdělil to na slyšení v Kongresu jeden z washingtonských žalobců.

https://www.theepochtimes.com/us/us-attorney-wanted-to-charge-hunter-biden-in-dc-prosecutor-tells-congress-5507454

Bývalý republikánský kongresman za Texas, Will Hurd, končí svou prezidentskou kampaň. Místo toho se rozhodl podpořit Nikki Haleyovou.

https://www.theepochtimes.com/us/former-texas-rep-will-hurd-ends-gop-2024-presidential-bid-endorses-nikki-haley-5507307

Sněmovní zpráva předsedy justičního výboru Jima Jordana a předsedy podvýboru pro přistěhovalectví Toma McClintocka konstatuje, že Bidenova administrativa vyhostila za dva roky své vlády asi jen jedno procento zadržených nelegálních imigrantů.

https://www.theepochtimes.com/article/over-99-percent-of-border-encounters-under-biden-result-in-no-deportations-house-report-5506648

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador oznámil, že zašle Spojeným státům diplomatické upozornění týkající se kontrol na hranicích Texasu, které způsobují výrazná zpoždění v dopravě směřující do USA. Rozsáhlé kontroly měly způsobit prostoje 19 000 kamionů převážejících zboží v hodnotě téměř 2 miliard dolarů.

https://www.theepochtimes.com/us/mexico-to-take-diplomatic-action-as-texas-border-security-sees-delays-to-19000-trucks-5507071

Nadace Billa Gatese zainvestuje 40 milionů dolarů v afrických a dalších ekonomicky zaostalých zemích do technologií na výrobu nových mRNA vakcín určených k prevenci nemocí, jako je tuberkulóza a malárie.

https://www.theepochtimes.com/us/bill-gates-investing-40-million-for-mrna-vaccine-development-in-africa-5506933