Stačilo pouhých 48 hodin, aby se Silicon Valley Bank stala druhou největší bankou v zemi, která zkrachovala. Ve středu instituce informovala investory o problémech s hotovostí. V reakci na to se akcie propadly o 65 %, na což se po skončení pátečního obchodování propadly o dalších 60 %.

https://www.theepochtimes.com/finance-sector-braces-for-shockwaves-after-silicon-valley-bank-collapse_5115599.html

Ministryně financí Janet Yellenová dnes v souvislosti s krachem banky oznámila, že federální vláda banku zachraňovat nebude, ale že se bude snažit pomoci klientům, kteří se obávají o své peníze. Podrobnosti o pomoci ale nesdělila.

https://www.theepochtimes.com/us-treasury-secretary-announces-no-federal-bailout-for-silicon-valley-bank_5117099.html

Několik miliardářů varovalo a vyzvalo federální vládu, aby do problému hned aktivně vstoupila, protože federální zajišťovna kryje vklady jen do 250 000 $. Z banky, která byla do středy 16. největší v USA (opraveno – původně byla chybně uvedena jako 20.), však potřebuje čerpat daleko větší peníze mnoho firem a případná platební neschopnost je může položit.

https://www.theepochtimes.com/federal-government-has-48-hours-to-fix-irreversible-mistake-billionaire-says_5117078.html

Senátoři obou politických stran navrhli zákon postihující násilné odběry orgánů v Číně či jinde. Díky zákonu by úřady nepovolily víza komukoliv, kdo se na takových praktikách podílí. Navrhovatel Tom Cotton ve svém prohlášení sdělil, že se množí důkazy o provádění odběrů pod taktovkou Komunistické strany Číny.

https://www.theepochtimes.com/bipartisan-senate-bill-aims-to-punish-beijing-for-forced-organ-harvesting_5114894.html

Bílý dům v pátek varoval, že v současné době se Rusko snaží „destabilizovat“ a obměnit moldavskou vládu, aby byla více nakloněná Rusku. Spojené státy ale zatím „bezprostřední vojenskou hrozbu“ pro tuto východoevropskou zemi nevidí.

https://www.theepochtimes.com/russia-working-to-overthrow-moldovan-government-white-house-says_5114896.html

Během slyšení sněmovního výboru pro zpravodajské služby v uplynulém týdnu vyjádřila ředitelka Národního zpravodajství Avril Hainesová potřebu, aby se zpravodajské agentury intenzivněji zaměřily na „diverzitu, rovnost a inkluzi“ ve svých řadách.

https://www.theepochtimes.com/us-intel-agencies-need-to-focus-intensely-on-diversity-equity-inclusion-intelligence-chief-says_5114689.html

Poté, co někteří republikáni začali mluvit o návrhu zákona, který by umožnil americké armádě bojovat s drogovými kartely operujícími na americko-mexické hranici, mexický prezident Obrador republikánům pohrozil, že proti nim ve Spojených státech zahájí veřejnou „informační kampaň“.

https://www.theepochtimes.com/mexican-president-threatens-republicans-calling-for-us-military-to-target-drug-cartels_5114105.html

Poté, co začaly být pohřešované další 3 osoby, které jely do Mexika na výlet, vydaly texaské orgány varování a doporučují Američanům do Mexika nejezdit. Obzvláště pak před nadcházejícími jarními prázdninami.

https://www.theepochtimes.com/we-are-urging-individuals-to-avoid-travel-to-mexico-officials-issue-warning-after-3-go-missing_5116765.html

V reakci na nedávno zveřejněné e-maily, dle kterých americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv urychlil schválení anticovidových vakcín a tzv. posilujících dávek, zaslali republikáni ze sněmovního podvýboru pro koronavirovou pandemii šéfovi FDA dopis požadující odpovědi.

https://www.theepochtimes.com/republicans-press-fda-for-testimony-on-rushed-covid-19-vaccine-approvals_5115221.html

V odezvě na chystanou pandemickou úmluvu WHO pořádala v sobotu nezisková organizace „Komise pro současné nebezpečí: Čína“ online konferenci věnovanou důvodům, proč musí Spojené státy vystoupit z WHO. Mezi panelisty nechyběl Dr. Malone, který mluvil o tom, jak WHO koronavirovou pandemii ještě zhoršila.

https://www.theepochtimes.com/the-committee-on-the-present-danger-china-why-we-must-leave-the-who_5111872.html

Dr. Fauci na Fox News vyvracel obvinění svého bývalého kolegy, Dr. Roberta Redfielda, který během středečního slyšení před justičním výborem Sněmovny reprezentantů sdělil, že byl vyloučen z profláknutého konferenčního hovoru z počátků pandemie v roce 2020, v němž se diskutovalo o původu nového koronaviru. Důvodem jeho nezařazení mělo být dle něj to, že vyjádřil podezření, že virus unikl z laboratoře.

https://www.theepochtimes.com/fauci-disputes-claim-former-cdc-chief-excluded-from-covid-discussion-over-lab-leak-theory-support_5115401.html