Redakce Epoch Times

11. 12. 2023

Prezident Joe Biden přijme v úterý v Bílém domě ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Dle zpráv bude mít proslov i v Senátu a má se také setkat s novým předsedou Sněmovny reprezentantů Mikem Johnsonem.

https://www.theepochtimes.com/world/zelenskyy-to-visit-white-house-amid-aid-package-impasse-in-congress-5544634

Republikánský senátor Mitt Romney, který je známým kritikem Trumpa, tvrdí, že zatím neviděl žádné věrohodné důkazy, které by podpořily impeachmentové vyšetřování prezidenta Joea Bidena ze strany jeho kolegů v dolní komoře Kongresu.

https://www.theepochtimes.com/us/mitt-romney-doesnt-see-any-evidence-to-authorize-joe-biden-impeachment-inquiry-5544632

První prezidentské volební shromáždění republikánů v Iowě je již za měsíc a několik dní. V nejnovějším průzkumu by volilo Donalda Trumpa 51 % respondentů. Za ním následuje s 21,7 % Ron DeSantis a s necelými 20 % Nikky Haleyová.

https://www.theepochtimes.com/us/new-iowa-poll-shows-trump-holding-commanding-lead-5544915

Donald Trump včera sdělil, že již nebude vypovídat jako svědek v soudním občanskoprávním procesu, který je proti němu a Trump Organization vedený v New Yorku. Jednou už v tomto případě svědčil.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-reverses-course-wont-testify-in-new-york-trial-again-5544447

Nejvyšší soud bude brzy posuzovat, zda se bude zabývat odvoláním Aljašky vůči federálnímu úřadu pro životní prostředí. Úřad totiž blokuje 400-miliardový těžební projekt údajně druhého největšího nedotčeného ložiska mědi na světě.

https://www.theepochtimes.com/us/supreme-court-may-soon-consider-epas-veto-of-huge-alaska-mine-5544608

Demokratický guvernér státu Wisconsin Tony Evers v uplynulém týdnu vetoval zákon, který by v jeho státě zakázal operace na změnu pohlaví u nezletilých.

https://www.theepochtimes.com/us/wisconsin-governor-vetoes-bill-banning-gender-altering-surgery-for-minors-5543391

Sociálních síť X obnovila účet Alexe Jonese několik let poté, co byl tomuto moderátorovi InfoWars trvale pozastavený účet. K obnovení došlo na základě ankety, kterou inicioval Elon Musk a ve které bylo 70 % odpovědí pro.

https://www.theepochtimes.com/us/elon-musk-restores-account-of-infowars-host-alex-jones-5544493

Tucker Carlson, bývalá hvězda Fox News, která si po rozchodu ze stanicí vydobyla úspěch na platformě X, oznámila, že zakládá vlastní streamovací službu na svém vylepšeném webu.

https://www.theepochtimes.com/us/tucker-carlson-responds-to-trump-vp-speculation-launches-streaming-service-5544904