Redakce Epoch Times

11. 3. 2022

Vážení čtenáři, níže pod textem můžete nově přidávat i své komentáře.

Exprezident Trump odsoudil ruskou invazi a označil ji jako „zločin proti lidskosti“. Řekl také, že pokud by byl prezidentem on, tohle by se nikdy nestalo. Putin má dle něj velké ego, a pokud by to teď ukončil, byla by to pro něj velká ztráta.

Prezident Biden dnes oznámil, že USA ukončí normální obchodní vztahy s Ruskem. Tento krok je koordinován s Kanadou, Japonskem, UK a EU.

Sdělil také, že USA a NATO se do ozbrojeného konfliktu na Ukrajině nezapojí, protože by to znamenalo vypuknutí III. světové války.

Ukrajinský generál sdělil, že v rámci dobrovolné iniciativy bojové pomoci se k ukrajinské armádě připojí 100 amerických občanů, včetně veteránů americké armády (z celkem 20 000 cizinců).

Prezident Biden se ve čtvrtek vyjádřil k vysoké inflaci. Řekl, že velký podíl na růstu cen tento měsíc mají rostoucí ceny energií a ropy v důsledku Putinovy agrese.

Putin v reakci na to vzkázal, že Bílý dům se snaží hodit vlastní ekonomická selhání na Rusko a že ruská ropa představuje zanedbatelné 3 % celkového amerického importu ropy.

Průzkum veřejného mínění Rasmussen ukázal, že 70 % Američanů je pro zvýšení domácí těžby ropy a plynu. 12 % dotázaných si není jistých a jen 18 % je proti.

Senát ve čtvrtek večer schválil 1,5-bilionový souhrnný výdajový balík včetně jeho 13,6-miliardové pomoci Ukrajině a východním spojencům. Dnes by jej měl podepsat prezident Biden.

Z výdajového balíku museli demokraté v rámci kompromisu odstranit 22,5 miliardy určené „na covid-19“. Bílý dům sdělil, že tyto chybějící zdroje budou mít „vážné“ důsledky.

Dle Národní asociace pro právo na zbraně obsahuje výdajový balík „významné rozšíření pravomocí pro regulování zbraní“.

Jussie Smollett byl odsouzen ke 150 dnům za lhaní policii o tom, že se stal obětí rasistického útoku, který sám zorganizoval. Smollett u soudu opakovaně svou vinu popřel. Má možnost se odvolat.

Vyšetřování FBI odhalilo, že neziskovka pro pomoc hladovým dětem Feeding Our Future zneužila desítky milionů dolarů z federálních zdrojů na nákup nemovitostí, aut a luxusního zboží.

Enes Kanter obviňuje NBA z „pokrytectví“, protože projevuje solidaritu s Ukrajinou a mlčí ke zvěrstvům čínského režimu v oblasti lidských práv. Kantera nedávno vyloučili z Bostonu Celtics kvůli jeho vytrvalému postoji vůči Číně.