Donald Trump v sobotu v rozhovoru pro Politico odpověděl na otázku, zda se vzdá kandidatury v případě, že by byl odsouzený. Trump uvedl, že věří, že odsouzen nebude, a neplánuje uzavřít s prokurátory dohodu o přiznání viny.

https://www.theepochtimes.com/trump-reveals-his-2024-plans-if-he-is-convicted-of-crimes_5326147.html

V pátek odpečetěné obvinění vůči Trumpovi a jeho nakládání s tajnými prezidentskými dokumenty obsahuje 37 bodů obžaloby z nepravdivých prohlášení, zatajování dokumentů a spiknutí za účelem maření výkonu spravedlnosti. Obviněn byl rovněž Trumpův poradce. Obzvláště problematické by pro Trumpa mohlo být obvinění, že sdílel několik vysoce důvěrných dokumentů týkajících se Íránu s několika novináři a poradci. Případ dostala na starost soudkyně Cannonová, kterou do funkce jmenoval Trump.

Dle harvardského profesora práv Alana Dershowitze je obvinění vůči Trumpovi rozporuplné v tom, že nedosahuje ani toho, co nazývá „Nixonovým standardem“, kde šlo o jasné bránění spravedlnosti, ničení důkazů a placení úplatků. Dershowitz také sdělil, že klíčové je, zda Trump, tak jak tvrdí, dokumenty ještě ve funkci odtajnil.

https://www.theepochtimes.com/trump-indictment-fails-crucial-test-dershowitz_5325430.html

Další prominentní profesor práv Jonathan Turley řekl, že Trump by si v případě vyhraných voleb mohl udělit amnestii.

https://www.theepochtimes.com/law-professor-trump-could-pardon-himself-if-he-wins-in-2024-post_5324385.html

A když už jsme u vyšetřování držení utajovaných dokumentů, pokud jde o aféru s dokumenty Joea Bidena, žurnalisté z RealClearInvestigations získali soudní spis, dle kterého byla správkyně jeho viceprezidentských záznamů zapletena do jiného skandálu s dokumenty. Jde o Kathy Chungovou, která za Clintonovy vlády pracovala na ministerstvu obchodu. Chungová byla součástí týmu sankcionovaného za zadržování a dokonce ničení klíčových dokumentů v kauze Chinagate.

https://www.theepochtimes.com/key-player-in-biden-documents-removal-was-caught-up-in-bill-clinton-era-chinagate-scandal_5324326.html

Ve stejný den, kdy ministerstvo spravedlnosti obvinilo Trumpa, rozhodl soudce v jiném sporu ve prospěch Trumpa. Jde o žalobu proti jeho neteři Mary, která měla poskytnout deníku The New York Times Trumpovy daňové záznamy. Soudce zamítl návrh neteře, kterým by byla žaloba smetena ze stolu, a pře tak postupuje k newyorskému Nejvyššímu soudu.

https://www.theepochtimes.com/trump-scores-legal-victory-on-the-same-day-hes-charged-by-doj_5325746.html

Demokraté představili v obou komorách Kongresu návrh zákona, který by reformoval dluhový strop a který by prakticky umožnil ministerstvu financí ignorovat maximální výši zadlužení, dokud by tomu Kongres výslovně nedal červenou.

https://www.theepochtimes.com/democrats-push-bill-to-let-government-ignore-debt-limit_5324705.html

Ministryně energetiky Jennifer Graholmová přiznala v dopise demokratickému senátorovi Manchinovi, že v dubnu lhala Kongresu, když na slyšení řekla, že nevlastnila žádné akcie.

https://www.theepochtimes.com/top-biden-administration-official-admits-to-lying-to-congress_5325446.html

V hlavním městě Spojených států lidé v pátek uctili památku více než 100 milionů lidí, kteří v minulém století zemřeli v důsledku represí a politiky komunistických režimů na celém světě.

https://www.theepochtimes.com/millions-who-died-at-the-hands-of-communism-honored-in-washington_5325045.html

Federální soudkyně se postavila na stranu státních úředníků, když rozhodla, že do tradičně ženských lázní Olympus Spa ve státě Washington mohou chodit i transgenderové ženy – jinými slovy, do lázní teď mohou chodit i muži identifikující se jako ženy, kteří mají penis.

https://www.theepochtimes.com/female-only-spa-with-compulsory-nudity-must-admit-transgender-women-with-penises-judge_5325529.html

Texaský guvernér Abbott podepsal v uplynulém týdnu několik zákonů na posílení hranic, včetně vodních bariér v pohraniční řece či charakterizování kartelů jako teroristických organizací. Druhý jmenovaný dává státním orgánům větší možnosti k zásahům proti kartelům a vyšší tresty pro jejich členy.

https://www.theepochtimes.com/texas-gov-abbott-signs-bill-designating-cartels-as-terrorist-groups_5324053.html