Ministr spravedlnosti Merrick Garland dnes jmenoval Davida Weisse zvláštním vyšetřovatelem pro šetření Huntera Bidena. Weiss doteď již standardní vyšetřování prezidentova syna vedl, ale po nedávných výpovědích whistleblowerů se začaly množit otazníky nad jeho pravomocemi. Status speciálního vyšetřovatele by měl omezení rozptýlit.

https://www.theepochtimes.com/us/garland-appoints-special-counsel-in-hunter-biden-probe-5459742

Federální soudkyně Chutkanová nevyhověla žádosti prokuratury zakázat Trumpovi veřejně prezentovat materiály z procesu. Výjimkou budou pouze informace, které žalobci označí za citlivé.

https://www.theepochtimes.com/us/election-case-judge-snubs-prosecutors-issues-limited-gag-order-5459534

Donald Trump se včera odvolal proti rozsudku federálního soudce Kaplana, který zamítl jeho žalobu vůči E. J. Carrolové za nactiutrhání.

https://www.theepochtimes.com/us/trump-appeals-dismissal-of-defamation-claim-against-rape-accuser-e-jean-carroll-5458267

Rozpočtový deficit USA pro fiskální rok 2023, do jehož konce zbývají 2 měsíce, je již nyní se svým deficitem 4,6 bilionu dolarů třetím nejvyšším v historii. Problémem jsou rostoucí vládní výdaje a zároveň nedostatečné daňové příjmy, které zaostávají za předpokládanými.

https://www.theepochtimes.com/us/us-budget-deficit-tops-1-6-trillion-amid-lower-tax-revenue-higher-spending-5458636

Kongresmanka Wagnerová navrhla spolu s dalšími zákonodárci obou politických stran legislativu, která má úkolovat platformy sociálních médií reportováním o zneužívání dětí a k užší spolupráci s orgány činnými v trestním řízení při hledání pohřešovaných dětí identifikovaných na snímcích a ve videích na platformách.

https://www.theepochtimes.com/us/end-this-scourge-against-humanity-missouri-congresswoman-introduces-legislation-to-combat-online-child-exploitation-5457861

Podle předběžné zprávy, kterou včera zveřejnilo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí, se počet sebevražd v roce 2022 vyšplhal na historicky nejvyšší zaznamenanou hodnotu. Život si vzalo téměř 50 000 Američanů.

https://www.theepochtimes.com/us/us-suicide-rates-hit-record-high-of-nearly-50000-in-2022-provisional-cdc-data-show-5458976

Novinář Andy Ngo a jeho advokát jsou zklamáni verdiktem poroty, která shledala dva obviněné z účasti na násilném útoku proti novináři neodpovědnými v žádném bodě obžaloby. V květu 2021 na novináře zaútočili členové Antify, na kterou se Ngo specializoval.

https://www.theepochtimes.com/us/andy-ngo-reflects-on-disappointing-verdict-in-antifa-assault-lawsuit-5457692

Společnost Walt Disney navázala marketingovou spolupráci s gender-fluidním influencerem Seannem Altmanem, který se v propagačním klipu na disneyovské produkty na TikToku převléká do šat ve stylu Minnie z pohádky Micky Mouse. Společnost tak po vzoru piva Bud Light riskuje spotřebitelský bojkot

https://www.theepochtimes.com/article/disney-teams-up-with-gender-fluid-influencer-to-market-womens-attire-5457139