Redakce Epoch Times

12. 3. 2022

Vážení čtenáři, níže pod textem můžete nově přidávat i své komentáře.

Spojené státy v pátek uvalily nové sankce na osoby a společnosti se sídlem v Rusku, které jsou obviněny z napomáhání Severní Koreji při získávání komponentů pro její jaderné zbrojní programy.

https://www.theepochtimes.com/us-imposes-sanctions-on-russians-involved-in-building-north-koreas-nuclear-weapons_4332672.html

Na čtvrtečním sjezdu Demokratické strany ve Washingtonu vyzval Joe Biden kolegy před Midterm volbami ke stejné „pracovní morálce“ a „nadšení“ jako v minulých volbách. Pokud se jim to nepovede, „budou to dva smutné roky“.

https://www.theepochtimes.com/biden-rallies-democrats-in-dnc-speech_4331427.html

Republikánský kongresman Cawthorn označil v souvislosti s korupcí a woke ideologií Zelenského za „zločince“ a ukrajinskou vládu za „nesmírně zlou“; s Putinovými kroky však nesouhlasí. Straničtí kolegové Cawthorna kritizují.

https://www.theepochtimes.com/rep-cawthorn-calls-zelensky-a-thug-ukrainian-government-incredibly-evil_4331416.html

Ministerstvo financí přidalo na seznam sankcionovaných osob další členy moskevské elity, oligarchy a vládní představitele, kteří podporují ruského prezidenta Putina v invazi.

https://www.theepochtimes.com/us-adds-dozens-of-kremlin-linked-russians-to-sanctions-list_4333209.html

Ministryně financí Yellen v pátek řekla novinářům, že je otevřená jednání o dočasném upuštění od federální daně z PHM jako jedné z možností pro omezení růstu cen.

https://www.theepochtimes.com/yellen-says-suspension-of-federal-gas-tax-on-table-to-ease-high-costs-at-pump_4333201.html

Předsedové obou legislativních komor Marylandu souhlasí s 30-denním moratoriem pro státní daň z PHM.

https://www.theepochtimes.com/maryland-agrees-to-gas-tax-suspension-amid-soaring-prices_4331884.html

Floridský guvernér DeSantis kritizuje Bidenův kabinet za plánované nákupy ropy od „vražedného tyrana“ Madura (tj. z Venezuely). Správným krokem je dle něj „americká energetická nezávislost“, tzn. zrušit omezení domácí těžby.

https://www.theepochtimes.com/desantis-slams-bidens-planned-oil-buys-from-venezuelan-dictator_4331831.html

Bývalý ministr spravedlnosti Barr řekl na Fox News, že zvláštní vyšetřovatel Durham přijde na kloub tomu, jak se vyvíjelo vyšetřování kauzy Trump–Rusko.

https://www.theepochtimes.com/barr-john-durham-will-get-to-the-bottom-of-trump-russia-investigation_4331835.html

Bývalý islámský extremista a autor knihy „Radical“ řekl v ATL, že vidí, jak mocenské elity používají stejnou taktiku, jakou používala jeho extremistická organizace, aby podkopala systém víry lidí pomocí specifických narativů.

https://www.theepochtimes.com/former-islamic-extremist-elites-using-radicalization-techniques-on-population_4327192.html

YouTube blokuje přístup na platformu ruským státním médiím a zastavuje všechny způsoby zpeněžení na platformě v Rusku. Maže také obsah týkající se ruské invaze na Ukrajinu, který je v rozporu se zásadami.

https://www.theepochtimes.com/youtube-blocks-russia-funded-channels-worldwide-halts-all-monetization-in-russia_4333183.html