Redakce Epoch Times

14. 8. 2022

Donald Trump dnes na Truth Social sdělil, že agenti FBI mu při razii zabavili i důvěrné právní spisy a další materiály, které se netýkaly vydaného povolení. Agenty žádá o okamžité navrácení.

https://www.theepochtimes.com/trump-says-fbi-seized-privileged-records-in-raid-wants-them-immediately-returned_4663741.html

Po pondělní razii v Trumpově rezidenci v Mar-a-Lago, která byla dle mnohých právních expertů a zákonodárců v americké historii bezprecedentní, federální soudce v pátek odpoledne odpečetil ono povolení k prohlídce a zabavení věcí. Před odpečetěním vše nasvědčovalo tomu, že důvodem razie agentů FBI byly prezidentské dokumenty a záznamy. A opravdu tomu tak bylo.

Povolení obsahovalo obvinění z potenciálního porušení tří zákonů týkajících se citlivých veřejných informací. Exprezident ale sdělil, že veškeré dokumenty, které si od něj odnesli agenti FBI, odtajnil před odchodem z funkce. A to na celou věc vrhá jiné světlo. Více o tom, co si agenti FBI odnesli a jaké jsou reakce, se dočtete na českých Epoch Times, odkaz najdete v popisku pod videem.

V sobotu Trump označil pondělní akci za politickou razii před blížícími se průběžnými volbami a prezidentskými volbami 2024. „Jde o další formu Volebního PODVODU – nic jiného radikální levicoví demokraté neumějí. Využívají FBI & ministerstvo spravedlnosti, aby se pokusili pošpinit své protivníky, ale lid naší země je moudrý jako nikdy předtím. Dávejte si pozor, co si přejete!“

https://www.theepochtimes.com/trump-calls-fbi-raid-another-form-of-election-cheating_4663503.html

Republikánská kongresmanka Marjorie Taylor Greeneová v pátek oznámila sněmovní rezoluci k impeachmentu ministra spravedlnosti Garlanda, který osobně schválil razii FBI v sídle Donalda Trumpa. Garlandův osobní souhlas dle ní představuje zjevný pokus o pronásledování Bidenova politického oponenta.

https://www.theepochtimes.com/rep-marjorie-taylor-greene-files-articles-of-impeachment-against-attorney-general-merrick-garland_4661862.html

Kongresman Scott Perry dostal zpět svůj mobilní telefon, který mu zabavili agenti FBI den po razii u Trumpa. Perry vyčetl FBI, že agenti v této věci nekontaktovali ani jeho právníka. Vysloužilý agent FBI Greg Shaffer sdělil pro NTD, že pro agenta jen tak přijít k úřadujícímu kongresmanovi a vzít mu mobil je bezprecedentní.

https://www.theepochtimes.com/congressman-perry-gets-phone-back-from-fbi-unclear-about-motives-behind-seizure_4662278.html

Demokraté ve Sněmovně reprezentantů v pátek protlačili čistě po stranické linii výdajový balík tzv. Inflation Reduction Act v hodnotě 700 miliard dolarů. Z balíku je vyčleněno skoro 370 miliard na elektromobilitu a obnovitelné zdroje energie.

https://www.theepochtimes.com/house-democrats-pass-the-senates-inflation-reduction-act_4660815.html

V rozhovoru pro NTD profesor financí Michael Busler ze Stocktonské univerzity řekl: „Tento zákon opravdu nepojmenovali správně, měl by se jmenovat přesně naopak.“ Zákon tedy podle něj nesníží vysokou inflaci v zemi ani nezrychlí hospodářský růst.

https://www.theepochtimes.com/inflation-reduction-act-should-be-named-exactly-the-opposite-will-have-disastrous-effects-finance-professor_4663592.html

Po Bidenově administrativě se nově brání investicím do těžby ropy a zemního plynu i Wall Street.

Na konferenci Enercom Energy Investment, která se konala tento týden v Denveru, zazněl mezi generálními řediteli důraz na závazek pro environmentální, sociální a správní skóre při výrobě čistší energie a řešení otázek sociální spravedlnosti.

https://www.theepochtimes.com/biden-administration-wall-street-impede-new-oil-and-gas-investments_4659685.html

Zhruba dva týdny po návštěvě Pelosiové na Tchaj-wanu dnes na ostrov zavítali další američtí zákonodárci. Informovali o tom tchajwanští představitelé.

https://www.theepochtimes.com/us-lawmakers-make-unannounced-trip-to-taiwan-2-weeks-after-pelosi-visit_4663635.html

CDC v týdnu vydala aktualizaci svého doporučení ke covidu-19. Změnila řadu klíčových věcí včetně rozdílného zacházení s neočkovanými a očkovanými osobami, výslovného prohlášení, že osoby s předchozí infekcí mají ochranu proti závažnému onemocnění, a odstranění doporučení o rozestupech. Dle epidemiologa Dr. Battacharye tak agentura uznává, že v minulosti chybovala, např. při zpochybňování účinnosti přirozené imunity a prosazování bezprecedentních opatření.

https://www.theepochtimes.com/new-cdc-covid-19-guidance-is-agency-admitting-it-was-wrong-epidemiologist_4662417.html