Vážení čtenáři, níže pod textem můžete nově přidávat i své komentáře.

Pentagon začíná dávat dohromady vojenské vybavení a zbraně, které přes víkend schválil pro Ukrajinu prezident Biden v hodnotě 200 milionů $. Jde např. o protiletadlové rakety či drony.

https://www.theepochtimes.com/us-sending-more-weapons-to-ukraine-after-biden-authorization-pentagon_4334431.html

Bezpečnostní poradce Bílého domu J. Sullivan dnes řekl pro CBS, že pokud Rusko zaútočí na jakoukoliv členskou zemi NATO, aliance „odpoví plnou silou“.

https://www.theepochtimes.com/white-house-nato-will-respond-with-full-force-if-russia-attacks_4334436.html

Kongresman Fulcher a prezident Aliance domácích producentů energií reagovali na prohlášení Bílého domu o cenách ropy v uplynulém týdnu a upozornili, že právě politika této administrativy je příčinou vysokých cen.

https://www.theepochtimes.com/congressman-refutes-white-house-claim-that-energy-policies-are-not-responsible-for-record-high-oil-prices_4329935.html

https://www.theepochtimes.com/bidens-rhetoric-and-regulations-hampering-oil-and-gas-output-energy-alliance-president_4331901.html

Min. 12 raket zasáhlo irácké město Erbil s dopadem nedaleko amerického konzulátu. Mluvčí ministerstva zahraničí sdělil, že nebyl zraněn žádný Američan a nedošlo ani ke škodám na zařízeních.

https://www.theepochtimes.com/at-least-5-rockets-hit-iraqs-erbil-near-us-embassy-reports_4333836.html

Podplukovník amerického letectví Adam Conrad sdělil v rozhovoru pro ET, že „nikdy neviděl v armádě tak nízkou morálku“ jako teď, odvolávaje se na povinné očkování proti covidu-19.

https://www.theepochtimes.com/ive-never-seen-morale-so-low-usaf-lt-col-on-military-life-under-vaccine-mandates_4306963.html

Republikánští senátoři v pátek představili návrh zákona pro odškodnění lidí, kteří utrpěli po očkování proti covidu-19 nepříznivé reakce.

https://www.theepochtimes.com/republicans-introduce-bill-to-help-victims-of-covid-19-vaccine-adverse-reactions_4333965.html

Studie uskupení PROTECT ukazuje, že anticovidová vakcína Pfizeru, resp. její 2 dávky, poskytují dětem ve věku 5-15 let relativně nízkou ochranu před nakažením omikronem (31 % u dětí 5-11 let, 59 % u dětí 12-15 let).

https://www.theepochtimes.com/more-data-finds-pfizer-vaccine-less-protective-in-children-5-to-15-years-with-omicron_4334351.html

Výkonný ředitel Pfizeru dnes na CBS sdělil, že pro další snižování hospitalizací bude nezbytná 4. dávka anticovidové vakcíny.

https://www.theepochtimes.com/pfizer-ceo-fourth-covid-19-vaccine-dose-neccessary_4334523.html