Redakce Epoch Times

14. 9. 2023

Vyšetřování prezidenta Bidena, které oznámili sněmovní republikáni, se z velké části soustředí na jeho působení na Ukrajině. Paradoxně stejná země hrála významnou roli v prvním impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa a oba impeachmenty se dotýkají stejné události, ale z opačných stran.

https://www.theepochtimes.com/us/ukraine-plays-key-role-in-biden-impeachment-inquiry-just-as-it-did-with-trump-5490393

Republikánský kongresman James Comer sdělil, že impeachmentové vyšetřování prezidenta Joea Bidena se bude ubírat „tam, kam povedou peníze“ – i kdyby to mělo znamenat předvolání prezidenta.

https://www.theepochtimes.com/us/rep-comer-not-ruling-out-subpoena-of-president-joe-biden-anythings-possible-5490872

Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg a další osobnosti technologického sektoru se dnes účastní neveřejného semináře v Senátu, který je zaměřený na umělou inteligenci.

https://www.theepochtimes.com/tech/gates-musk-zuckerberg-descend-on-dc-for-closed-door-senate-ai-hearing-5490519

Senátor Mitt Romney, který je jeden z mála republikánů, kteří hlasovali za impeachment Donalda Trumpa, dnes oznámil, že o další funkční období se již nebude ucházet. V horní komoře tak končí k lednu 2025.

https://www.theepochtimes.com/us/senator-mitt-romney-declares-he-wont-run-again-in-2024-post-5490852

Po vzoru Colorada podalo žalobu vůči Trumpovi několik voličů Minnesoty, včetně tamního vrchního státního zástupce. Jejich cílem je aplikovat na Trumpa 14. dodatek ústavy, aby mu znemožnili dostat se na seznam prezidentských kandidátů v primárkách.

https://www.theepochtimes.com/us/minnesota-joins-states-trying-to-keep-trump-off-the-ballot-5490122

Podle tajemníka ministra obrany pro letectví Franka Kendalla se Čína již více než dvacet let připravuje na válku proti Spojeným státům, včetně vytváření nových vojenských útvarů určených speciálně k útokům na specifické cíle.

https://www.theepochtimes.com/china/china-built-new-military-specifically-designed-to-attack-us-assets-air-force-secretary-5490721

Podle nově zveřejněného shrnutí tajné zprávy Pentagonu představuje čínský komunistický režim pro Spojené státy největší hrozbu v oblasti kybernetické bezpečnosti.

https://www.theepochtimes.com/us/china-is-biggest-threat-to-us-cybersecurity-report-5490651

Vůči dočasnému zákazu guvernérky Nového Mexika pro nošení zbraní na veřejnosti se vzepřel šerif okresu Bernalillo, jehož oddělení nebude opatření prosazovat. Stejně tak vrchní státní zástupce informoval guvernéra, že nebude v soudních případech v této věci hájit stát.

https://www.theepochtimes.com/article/new-mexico-sheriff-stands-by-refusal-to-enforce-governors-ban-on-weapons-carry-5490367

Virolog Dr. Robert Malone kritizuje FDA za doporučení nejnovější série vakcín proti covidu-19 bez klinických studií. Úřad se dle něj „vydal na zběsilou cestu“ a obětoval svá vlastní pravidla a předpisy na oltář slepého očkovacího nadšení.

https://www.theepochtimes.com/article/fda-has-gone-rogue-by-approving-covid-19-boosters-without-clinical-trials-dr-robert-malone-5490314