Redakce Epoch Times

15. 10. 2023

Republikánský senátor Ted Cruz ve svém podcastu sdělil, že potenciální teroristický útok na Spojené státy je nyní pravděpodobnější než kdykoli od 11. září 2001. Dle něj učinil „souběh řady faktorů“ Spojené státy zranitelnými, ale žádný z nich není kritičtější než důsledky teroristického útoku Hamásu na Izrael a politika Bidenovy vlády na hranicích.

https://www.theepochtimes.com/us/sen-ted-cruz-warns-us-at-risk-of-serious-terrorist-attack-5510393

Bidenova administrativa vydala varování pro americké banky a další finanční instituce, že ilegálním imigrantům nemohou odmítat žádosti o úvěr pouze nebo převážně na základě jejich imigračního statusu.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-admin-orders-banks-not-to-reject-illegal-immigrants-loan-applications-5510179

Texaský senát schválil návrh zákona, který dává místní a státní policii pravomoc zatýkat přistěhovalce, kteří jsou v zemi nelegálně. Ještě ale musí projít Sněmovnou, která obdobný návrh v minulosti nepřijala. Guvernér Abbott podporu návrhu již avizoval.

https://www.theepochtimes.com/us/texas-senate-passes-bill-to-allow-local-state-police-to-arrest-illegal-immigrants-5509644

Sněmovní republikáni vybrali v pátek svého druhého kandidáta na post předsedy Sněmovny reprezentantů, poté co Steven Scalise od nominace upustil kvůli malé, ale důležité opoziční skupině.

Bidenova administrativa v rámci svého programu čisté energie oznámila financování sedmi vodíkových center. Nad onou čistou energií se však vznáší otazníky, protože proces výroby vodíku je energeticky náročný a využívá se v něm jak energie z obnovitelných zdrojů, tak i energie získaná ze zemního plynu s následných odchytem CO2.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-announces-7-billion-for-7-clean-hydrogen-energy-hubs-5509822

Ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že investuje dalších 500 milionů dolarů na vývoj vakcín a léků „nové generace“ proti covidu-19, které budou účinnější proti současným kmenům viru.

https://www.theepochtimes.com/article/biden-administration-doles-out-another-500-million-for-next-generation-covid-19-vaccines-5509695

Farmaceutický gigant Pfizer snížil své odhady zisku a tržeb pro tento rok, protože klesla poptávka po jejich anticovidových vakcínách a dalších produktech.

https://www.theepochtimes.com/us/pfizer-slashes-profit-estimates-says-vaccine-sales-much-lower-5510444

Dle průzkumu, který spolupořádala agentura AP, si většina Američanů myslí, že prezident Joe Biden jednal buď nezákonně nebo neeticky v souvislosti s mezinárodními obchodními transakcemi svého syna Huntera Bidena. Že neudělal nic špatného si myslí 30 % respondentů.

https://www.theepochtimes.com/us/most-americans-think-president-biden-did-something-illegal-or-unethical-in-hunter-biden-affairs-5510180

Společnost Vanguard Group, která patří k největším světovým správcům aktiv, investuje prostřednictvím indexových fondů do čínských vojenských skupin a společností spojených s nucenou prací, z nichž 60 je na černé listině ministerstva financí.

https://www.theepochtimes.com/us/vanguard-funds-invest-in-chinese-military-companies-report-says-5509451

Americké zoologické zahrady vrací Číně pandy a ukončují tak „pandí diplomacii“ komunistického režimu, která započala za Nixona v roce 1972.

https://www.theepochtimes.com/china/american-zoos-return-giant-pandas-to-china-ending-the-regimes-panda-diplomacy-5510158