Redakce Epoch Times

14. 2. 2022

Trumpem jmenovaný federální soudce zablokoval Bidenovo „klimatické výkonné nařízení“, které vydal první den ve funkci. Soudce se postavil na stranu žalujících států, které by dle něj utrpěly nenapravitelnou ekonomickou újmu.

https://www.theepochtimes.com/federal-judge-blocks-key-biden-climate-change-executive-order_4276911.html

USA se propadly na historicky nejnižší příčku v indexu ekonomické svobody, který každoročně zveřejňuje nadace Heritage Foundation. Hlavním důvodem jsou obrovské vládní výdaje a s tím spojené zadlužení.

https://www.theepochtimes.com/heritage-foundation-gives-united-states-lowest-ever-economic-freedom-score_4276886.html

Ceny pohonných hmot v USA opět stouply. Průměrná cena standardního benzínu 3,488 $ za galon je o 30 % vyšší než ve stejném období minulého roku.

https://www.theepochtimes.com/gasoline-prices-rise-across-us-again-experts-warn-more-pain-at-pump-coming_4276348.html

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi odmítla přímo odpovědět na otázku, zda se bude držet svého slibu, že se nebude snažit o znovuzískání pozice, pokud by si demokraté po volbách udrželi ve sněmovně většinu.

https://www.theepochtimes.com/pelosi-declines-to-say-if-shell-run-for-speaker-again-if-democrats-keep-house_4276565.html

Finsko podepsalo s USA dohodu o nákupu 64 stíhacích letounů F-35 v hodnotě 9,4 miliardy $.

https://www.theepochtimes.com/finland-signs-deal-to-buy-64-us-built-stealth-jets_4271790.html

Poradce Bílého domu pro covid-19 Anthony Fauci uvedl pro Financial Times, že pro zdravější jedince může být nutné aplikovat posilovací očkovací dávku proti covidu-19 každých 4–5 let.

https://www.theepochtimes.com/fauci-covid-19-boosters-may-have-to-be-taken-every-5-years_4276673.html

Provoz na nejrušnějším kanadsko-americkým hraničním přechodu, mostu Ambassador mezi Windsorem a Michiganem, byl dnes po týdnu protestů vůči povinnému očkování obnoven.

https://www.theepochtimes.com/major-us-canada-border-crossing-reopens-after-being-blocked-by-protesters_4276608.html

Světové ekonomické fórum, zastánce „velkého resetu kapitalismu“, propaguje ve svém videu kritickou rasovou teorii, která vzešla z marxistické ideologie. (česky na epochtimes.cz)

Alphabet čelí obvinění z porušení evropských regulí ze strany Google Analytics, který měl poskytnout americkým tajným službám přístup k datům francouzských uživatelů. V Rusku dostal Google pokutu za blokování YouTube účtů.

https://www.theepochtimes.com/google-faces-scrutiny-from-french-russian-regulators_4272761.html