Redakce Epoch Times

15. 1. 2022

Republikánský senátor Marshall zveřejnil majetková přiznání Fauciho (a jeho manželky) z let 2019 a 2020.

https://www.theepochtimes.com/faucis-financial-disclosures-made-public-by-senator_4215284.html

Bidenova administrativa zaslala Arizoně dopis, v němž vyhrožuje, že státu zastaví pandemické dotace, odvolávajíc se na arizonská ustanovení, která odrazují školy od povinného nošení roušek.

https://www.theepochtimes.com/biden-admin-threatens-to-recoup-covid-19-funding-from-arizona-over-anti-mask-mandate-rules_4215067.html

Dr. Atlas, bývalý poradce Bílého domu pro covid-19, řekl pro Epoch Times, že ignorace přirozené imunity ze strany CMS (Centers for Medicare & Medicaid Service) je „v moderní historii bezprecedentní“.

https://www.theepochtimes.com/denial-of-natural-immunity-in-cms-vaccine-mandate-unprecedented-in-modern-history-scott-atlas_4214051.html

Mluvčí Pentagonu v pátek sdělil novinářům, že ministerstvo má informace naznačující, že Rusko připravuje zinscenovanou operaci útoku na Rusko či jeho lid, která by vytvořila záminku pro invazi na Ukrajinu.

https://www.theepochtimes.com/us-says-russia-plotting-false-flag-operation-as-pretext-for-invading-ukraine_4214001.html

Bývalý zpravodajec a zaměstnanec ministerstva obrany Kash Patel předpovídá ve svém pořadu na EpochTV, že USA budou muset do 18 měsíců poslat své jednotky znovu do Afghánistánu.

https://www.theepochtimes.com/kash-patel-predicts-us-will-be-forced-to-send-troops-back-into-afghanistan-within-18-months-kashs-corner_4214713.html

Zelený baret ve výslužbě, který byl zatčen při událostech z 6. ledna u Kapitolu, řekl Epoch Times, že několik týdnů před událostmi se jej FBI pokoušela rekrutovat ke sledování Oath Keepers. Zatčení bylo dle něj odplatou za odmítnutí.

https://www.theepochtimes.com/jan-6-defendant-says-fbi-tried-to-recruit-him-to-spy-on-oath-keepers_4208887.html

Republikánský kongresman Katko, jenž jako jeden z mála hlasoval pro impeachment Trumpa, oznámil, že v dalším volebním období kandidovat nebude.

https://www.theepochtimes.com/gop-rep-katko-who-voted-for-trump-impeachment-announces-retirement_4213690.html

Jeden z předních amerických ekonomů Robert Genetski odhadoval, že inflace by mohla být v roce 2022 ještě vyšší než v tom rekordním uplynulém.

https://www.theepochtimes.com/robert-genetski-inflation-could-be-a-lot-higher-in-2022-due-to-strong-spending_4215328.html

Okresní soudce ve Wisconsinu rozhodl, že dle státního zákona není dovoleno používat sběrné boxy pro volební absenční hlasovací lístky.

https://www.theepochtimes.com/judge-rules-absentee-ballot-drop-boxes-not-allowed-in-wisconsin_4213909.html

Návrh nového zákona v Georgii se domáhá zákazu vyučování kritické rasové teorie (CRT) a naopak, podporuje výuku principů a myšlenek pro překonání nespravedlnosti a založení USA.

https://www.theepochtimes.com/georgia-bill-would-ban-critical-race-theory-promote-teaching-of-americas-founding-principles_4213377.html

Webové vysílání kalifornských pedagogů diskutujících, jak vyučovat CRT, vyvolalo hněv rodičů, učitelů a organizací, jimž bylo v létě sděleno, že CRT se na školách učit nebude.

https://www.theepochtimes.com/critics-accuse-educators-of-blatant-deception-over-crt-in-the-classroom_4159596.html

Poskytovatel satelitního vysílání DirecTV zřejmě neprodlouží kontrakt s One American News (OAN). Informovala o tom některá média a levicové organizace, které „měly problém“ s pokrýváním voleb 2020 ze strany OAN.

https://www.theepochtimes.com/directv-plans-to-drop-oan_4214900.html