Redakce Epoch Times

16. 4. 2023

Donald Trump podal u Federální volební komisi zprávu o svých osobních financích, ze které vyplývá, že jeho podnikatelské impérium, jehož hodnota se pohybuje kolem 1,2 miliardy dolarů, se po jeho návratu do soukromého života rozrostlo.

https://www.theepochtimes.com/trumps-financial-report-shows-his-business-empire-expanding_5195086.html

Prezident Joe Biden v pátek nařídil armádě a zpravodajským službám přijmout nová opatření, která omezí distribuci a přístup k utajovaným materiálům.

https://www.theepochtimes.com/biden-announces-new-actions-on-secret-documents-after-embarrassing-leak_5196836.html

Mike Pompeo, bývalý ministr zahraničí USA za Trumpovy vlády, v pátek oznámil své rozhodnutí, že nebude kandidovat na prezidenta v nadcházejících volbách 2024.

https://www.theepochtimes.com/mike-pompeo-announces-decision-on-2024-run_5196256.html

Republikánský senátor Tim Scott, který zvažuje svou kandidaturu, řekl, že kdyby byl prezidentem, podporoval by nejkonzervativnější pro-life legislativu.

https://www.theepochtimes.com/sen-tim-scott-vows-to-sign-most-conservative-pro-life-bill-if-elected-president_5195210.html

Předseda sněmovního podvýboru pro Čínu Mike Gallagher vyzval Spojené státy, aby okamžitě zastavily financování čínských společností, které vyvíjejí umělou inteligenci. Pro Epoch Times sdělil, že „Komunistická strana Číny tuto technologii využije k dalším represím vůči vlastním občanům a k vývozu svého modelu techno-totalitní kontroly do celého světa“.

https://www.theepochtimes.com/us-should-immediately-cut-off-flow-of-american-capital-to-chinese-ai-firms-rep-gallagher-says_5194000.html

Agentura pro vesmírný rozvoj vypustila na oběžnou dráhu první várku ze stovek satelitů určených k obraně proti nepřátelským raketám.

https://www.theepochtimes.com/us-launches-first-of-hundreds-of-missile-defense-satellites-amid-increasing-threat-from-china-russia_5195812.html

Spojené státy, Japonsko a Jižní Korea se v pátek ve Washingtonu sešly na jednání o bezpečnosti na Korejském poloostrově a podle společného prohlášení jednaly o pravidelných obranných cvičeních pro odstrašení Severní Koreje od jaderných a raketových hrozeb.

https://www.theepochtimes.com/us-japan-south-korea-meet-to-discuss-holding-periodic-missile-defense-drills_5198158.html

Bývalý ministr financí Lawrence Summers dnes varoval před recesí. Na svém Twitteru napsal: „Šance, že recese v USA začne již letos, je asi 70procentní. Myslím, že to mě řadí na konec pesimistického názorového spektra.“

https://www.theepochtimes.com/ex-treasury-secretary-predicts-70-percent-chance-recession-begins-this-year_5198131.html

Texaský Senát schválil návrh zákona, který zakazuje výuku ideologie kritické rasové teorie na vysokých školách – s tresty pro členy fakulty, kteří tuto ideologii prosazují. Návrh nyní míří do státní sněmovny.

https://www.theepochtimes.com/texas-bill-seeks-to-ban-critical-race-theory-propagation-in-universities_5196928.html

Zákonodárný sbor v Montaně v pátek odhlasoval celostátní zákaz populární čínské platformy pro sdílení videí TikTok a návrh zákona poslal na stůl guvernéra. Ten zatím neprozradil, zda návrh podepíše.

https://www.theepochtimes.com/montana-set-to-be-first-us-state-to-completely-ban-tiktok-after-bill-passes-legislature_5196730.html