Redakce Epoch Times

16. 1. 2022

D. Trump byl na prvním letošním shromáždění optimistický co se týče úspěchu republikánů ve volbách 2022: „Letos získáme zpět Sněmovnu, Senát a získáme zpět Ameriku. Je to moc důležité.“ „Rally“ se pořádalo v sobotu v Arizoně.

https://www.theepochtimes.com/we-are-going-to-take-back-america-trump-holds-first-rally-of-2022-in-arizona_4216119.html

Spor republikánů s Komisí pro prezidentské debaty vyostřila předsedkyně Republikánského národního výboru Ronna McDaniel, když v dopise komisi pohrozila, že svým kandidátům zakáže účast na některých debatách.

https://www.theepochtimes.com/republicans-threaten-to-bar-presidential-nominees-from-participating-in-some-debates_4211502.html

Poté, co evropská EMA a úřady pro veřejné zdraví dalších států vyjádřily obavy z negativního dopadu posilujících dávek na imunitní systém, FDA sdělila, že její odborníci žádné problémy nevidí.

https://www.theepochtimes.com/fda-says-no-safety-signals-from-booster-shots-after-european-regulator-warning_4215692.html

V sobotu vstoupilo v platnost v hlavním městě USA nařízení o povinnosti prokázat se důkazem o očkování proti covidu-19 pro všechny osoby 12 let a starší, kteří chtějí vstoupit do kaváren, restaurací, divadel apod.

https://www.theepochtimes.com/dc-covid-19-vaccine-mandate-to-shop-dine-goes-into-effect_4215802.html

Jen několik hodin po nástupu do funkce podepsal nový guvernér Virginie, republikán Youngkin, 11 výkonných nařízení, včetně ukončení povinného očkování státních zaměstnanců a nošení roušek ve školách.

https://www.theepochtimes.com/virginias-new-gop-governor-ends-vaccine-mandate-for-state-employees-mask-mandates-in-schools_4215711.html

Po téměř dvanácti hodinách byli z texaské synagogy v Colleyville zachráněni všichni rukojmí, oznámil v sobotu pozdě večer guvernér Greg Abbott.

https://www.theepochtimes.com/fbi-crisis-negotiations-underway-at-texas-synagogue-one-hostage-released_4215968.html

V důsledku rostoucí kriminality v Los Angeles prudce stoupl prodej zbraní. Majitel obchodu se zbraněmi v Beverly Hills říká, že počet zákazníků – od celebrit až po studenty – roste, protože mají strach.

https://www.theepochtimes.com/gun-sales-soar-as-crime-waves-hit-la_4212416.html

Americký Červený kříž, který disponuje cca 40 % národních zásob krve, varuje, že má největší nedostatek krve za posledních 10 let. Situace již ohrožuje péči o pacienty.

https://www.theepochtimes.com/red-cross-warns-us-blood-shortage-jeopardizing-patient-care_4211219.html

Prezidentka Women’s Rights Without Frontiers a zakladatelka genocidegames.org vyzvala americké sportovce k neúčasti na ZOH v Pekingu na protest proti porušování lidských práv Komunistickou stranou Číny.

https://www.theepochtimes.com/to-protest-ccp-abuses-us-athletes-should-not-participate-in-beijing-winter-olympics-reggie-littlejohn_4214480.html