Redakce Epoch Times

16. 10. 2023

Prezident Joe Biden podporuje eliminaci Hamásu. Zároveň ale vyzývá izraelskou vládu, aby se vyhnula úplné okupaci pásma Gazy a aby v oblasti rozlišovala mezi Hamásem a palestinským lidem.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-supports-eliminating-hamas-but-calls-israels-gaza-occupation-big-mistake-5510956

V neděli na CBS odmítl obavy, že Spojené státy nemají dost prostředků na podporu jak Ukrajiny ve válce s Ruskem, tak Izraele proti teroristické organizaci Hamás.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-says-us-can-sustain-support-for-both-israel-and-ukraine-in-wars-5510677

Senátor Lindsey Graham varoval Írán, že pokud libanonská skupina Hizballáh zakročí proti Izraeli, Spojené státy by mohly přijmout opatření.

https://www.theepochtimes.com/world/lindsey-graham-issues-escalation-warning-to-iran-5510928

Kandidát republikánů na post Předsedy Sněmovny reprezentantů získal podporu několika klíčových kolegů, kteří jej donedávna do funkce zvolit nechtěli.

https://www.theepochtimes.com/us/several-key-republican-holdouts-endorse-rep-jordan-for-speaker-5510826

Sesazený Kevin McCarthy sdělil na Fox News, že věří tomu, že Jordan by mohl být zvolen předsedou.

https://www.theepochtimes.com/us/mccarthy-confident-jim-jordan-will-be-new-house-speaker-5510721

V případě, že by Jordan neměl dostatečnou vnitrostranickou podporu, kongresman Turner uvažuje i nad dohodou s demokraty.

https://www.theepochtimes.com/us/top-republican-deal-will-have-to-be-done-with-democrats-if-gop-cant-elect-house-speaker-5510853

Tuto možnost připustil i lídr demokratické sněmovní menšiny Hakeem Jeffries. Na NBC prozradil, že ve věci proběhly už i „neformální rozhovory“.

https://www.theepochtimes.com/us/house-democrat-leader-informal-conversations-on-bipartisan-governing-coalition-now-underway-5510479

Předseda sněmovního výboru pro dohled, republikán James Comer, si od zvláštního vyšetřovatele Roberta Hura vyžádal informace v případu Bidenova pochybení při nakládání s utajovanými informacemi.

https://www.theepochtimes.com/us/comer-wants-information-from-special-counsel-about-bidens-alleged-mishandling-of-classified-documents-5510825

Praktikující Falun Gongu pořádali v Brooklynu průvod upozorňující na 24 let pronásledování této duchovní disciplíny čínskou komunistickou stranou. Zároveň oslavili milník hnutí Tuidang, díky kterému vystoupilo z komunistické strany a jejích přidružených organizací už 450 milionů Číňanů.

https://www.theepochtimes.com/us/at-falun-gong-parade-in-brooklyn-onlookers-celebrate-450-million-quitting-the-chinese-communist-party-5510546